Güncel

Görme engellilere müjde!

Yapılan bir araştırma sonucunda görme engellilere umut doğdu.

Görme engellilere müjde!

İngiltere Southhampton Üniversitesi uzmanlarından Andrew Lotery'nin yaptığı açıklama, görme engelliler için umut oldu. Yapılan araştırma heyecan verici ve deneyin tamamlanması bekleniyor.

Üniversite uzmanları körlüğe neden olan gözün arka katmanındaki ölü hücrelerin, gözün ön katmanında yer alan sağlıklı hücrelerle değiştirilebileceğini keşfettiler. Yapılan araştırma sonuçlarına göre yaşlılığa bağlı olarak meydana gelen yaygın görme kayıplarından maküla dejenerasyonu başta olmak üzere birçok tedavinin önünü açılacak. Uzmanların bir sonraki adımın, sağlıklı hücreleri gözün arkasındaki hastalıklı hücrelerle değiştirebilmek olduğunu söylüyorlar.

1353748838_32823.jpg

Ancak bu deneyin tamamlanabilmesi için 1 milyon 250 bin Euro gerekiyor. Uzmanlardan Prof. Andrew Lotery bu son derece heyecan verici keşfin sonuca ulaşması için desteğe ihtiyaçları olduğunu, böylelikle sonuca daha hızlı ulaşacaklarını vurguladı.

Yorumlar
umarim olur
Mevla kimseyi imtihan etmesin boyle goz olmasa tum dunya nimetlerinden mahrum kalir insan bir kusu agacta seyretmek bile ne buyuk nimet
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.