Görmezden gelinen ilginç detaylar - Page 1

Prizlerin 3 delikli olması güvenlikten ileri gelen bir şeydir, yani 3. delik topraklama hattından dolayı vardır. Elektronik cihazın elektonik dalgalanmalardan etkilenmemesi ve elektrik çarpmalarının önüne geçilmesi için topraklı hatlar kullanılması gerekiyor.

Görmezden gelinen ilginç detaylar - Page 2

Yeni aldığınız ürünlerin içerisinde çoğu zaman jel paketlerinin bulunduğunu fark etmişsinizdir. Peki bunların ne işe yaradığını hiç düşündünüz mü? Kutular içine konulan bu jel paketleri, genellikle kötü kokuları, nemi ve kiri önlemek için konulur.

Görmezden gelinen ilginç detaylar - Page 3

Diş macunu tüpünün altındaki bu renk kodları hakkında birçok yanlış efsane bilgiler mevcut. Bu renk kodları üretimde tamamen makinelere kolaylık sağlamak amaçlıdır. Her rengin bir kodu var ve makine, bu kod sayesinde hangi diş macununu koyacağını ve hangi kapağı kapatacağı gibi benzer şeyleri yapabiliyor.

Görmezden gelinen ilginç detaylar - Page 4

Toplu taşıma araçlarındaki koltukların neden karışık desenli ve koyu renkte olduğunu hiç düşündünüz mü? Neredeyse birçok otobüs koltuğu tamamen karışık desenlidir. Bunun nedeni tozu ve kiri gizlemek amaçlıdır. Aslında o koltuklar tahmin ettiğinizden daha kirli ve tozludur. Tabii ki de bu kadar karışık desenin bulunduğu bir koltukta bizim o tozu görebilmemiz imkansızdır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.