Çin Merkez Televizyonu Binası:
Yapımına 2004 yılında Pekin'de başlanan, Çin'in merkez televizyonunun binası Rem Koolhaas ve Ole Scheeren tarafından tasarlanmıştır. Dekonstrüktivizm stilinde yapılan bu görkemli bina oldukça aktif bir deprem kuşağında yer almasına rağmen 2 farklı noktadan başlayan taşıyıcı sistemlerin birleşmesiyle bugüne kadar zarar görmeden ayakta kalmayı başarmıştır.

Shangai Kulesi:
Gensler mimarlık ofisi tarafından tasarlanan Shangai Kulesi, 632 metre yüksekliğinde ve tam 128 katlı. Yapımına 2008 yılında başlanan gökdelen, 3 Ağustos 2013'te kullanıma açıldığında Çin'in en yüksek dünyanın ise en yüksek 2. binası olarak akıllarda yer aldı.

Burj Halife:
Dubai'nin simgesi olan dünyanın en uzun binası Burj Halife adını Halife Bin Zayid El Nahyan'dan almıştır. 828 metre uzunluğunda olan ve gözleri kamaştıran Burj Halife'nin bitmesiyle ile beraber bu eşsiz yapı mimarlık dünyasında bir çok rekorunda sahibi olmuştur.

Özgürlük Kulesi:
11 Eylül 2001 tarihinde yıkılan Dünya Ticaret Merkezi Yerine yapılan Özgürlük Kulesi Manhattan'da kullanıma açıldıktan sonra batı yarım kürenin en yüksek ve dünyanında 4. en yüksek binası olmuştur. 1776 ft (541 metre) yüksekliğinde olan kulenin uzunluğu Amerikan Bağımsızlık Bildirgesinin imzalandığı 2 Temmuz 1776 tarihine atıfta bulunuyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.