Göz renginizin şaşırtıcı 5 gerçeği! - Page 1

1. Mavi gözlü herkes aslında akraba Bilimadamları mavi gözlü tüm insanların aynı ataya sahip olduğunu keşfetmiş. Mavi renk göz, yaklaşık 6000-10000 yıl önce ortaya çıkan bir genetik mutasyon sonucu oluşmuş, ve mavi gözlü herkesin silsilesi Karadeniz'de yaşamış olan bu ataya ulaşıyor.

Göz renginizin şaşırtıcı 5 gerçeği! - Page 2

2. Açık renk gözlü kadınlar daha kolay doğum yapıyor Açık renk gözlü kadınların koyu renk gözlü kadınlardan daha az doğum sancısı çektiği de araştırmanın ilginç bulgularından biri.

Göz renginizin şaşırtıcı 5 gerçeği! - Page 3

3. Açık renk gözlüler daha çok alkol tüketiyor Koyu renk gözlü insanlar alkolün etkilerini daha çabuk hissediyor, dolayısıyla daha az alkol tüketiyorlar. Açık renk gözlüler ise alkolün etkisini daha geç hissettikleri için daha fazla alkol tüketmeye meyilli oluyorlar.

Göz renginizin şaşırtıcı 5 gerçeği! - Page 4

4. Koyu renk gözlüler daha iyi futbol oynuyor Göze rengini veren melanin, aynı zamanda beynin tepki merkezinin de daha hızlı çalışmasını sağlıyor. Bu da koyu renk gözlü insanların futbol ya da frizbi gibi çabuk tepki gerektiren sporlarda daha başarılı olmalarını sağlıyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.