İnsanoğlu geçmişten günümüze kadar insanlara gerek fikirlerini gerek planlarını empoze etmek için uğraşmıştır. Tabi ki bu işlem için geniş kitleleri hedef alabilmek adına teknolojiden de yardım almıştır. Bunun için şüphesiz en önemli rolü televizyonlar oynamıştır, Bunlara bazı örnekler vereceğiz.Fight Club filminde bazı yerlere gizlenmiş 25. kare efsanelerini hatırlarsınız.

En yakın zamanda karşılaştığımız Trump olayı hepimizin aklına kazındı. Peki yukarıdaki tanrı figürünün parmaklarına hiç dikkat etmiş miydiniz? Bu karakterin haricinde diğer bütün karakterlerin ellerinde 4'er parmak bulunuyor

Şimdilerde kahvesiyle ünlenen ve sosyal medyada harıl harıl paylaşılan Starbucks'ın reklamı ilk olarak bu filmde yapıldı Film ise 1999 yılında vizyona girdi.

yukarıda Otomatik Portakal'dan bir sahne göreceksiniz. Kendisinden 3 yıl önce vizyona giren 2001: Bir Uzay Macerası filminin posteri bilinç altınızda yer ediyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.