Güncel

Gülşen gözaltına alındı! Sosyal medya karıştı

Bir süredir giydiği kıyafetler ile gündeme gelen şarkıcı Gülşen şimdi farklı bir olay ile gündemde. İşte konuyla ilgili tüm detaylar.

Gülşen gözaltına alındı! Sosyal medya karıştı

Bir süredir giydiği sahne kıyafetleri ile sosyal medyanın gündeminde yer alan Gülşen şimdi farklı bir konu ile gündeme geldi. Geçtiğimiz günlerde şarkıcının bazı söylemlerinden dolayı soruşturma başlatıldı.

Konuyla ilgili olarak MEB'den yapılan açıklamada; "Bir şarkıcının, konserinde imam hatip liselerimizi itham ederek bu camiaya yönelik hakaret ve iftira içeren sözlerinden dolayı kendisini kınıyoruz. Kuruluşundan bu yana ülkenin milli ve manevi değerleriyle nesillerin yetiştiği bu kurumlara veya herhangi bir okul türümüze ya da bu okullarımızda eğitim gören öğrencilerimize yönelik aşağılayıcı ve ötekileştirici sözlerin sarf edilmesi asla kabul edilemez. Bakanlığımızca söz konusu şarkıcının hakaret ve iftira içeren bu sözlerinden dolayı hukuki süreç başlatılmıştır." denildi.

Gülşen gözaltına alındı! Sosyal medya karıştı

Gülşen gözaltına alındı! Sosyal medya karıştı - Resim : 1


Adalet Bakanı Bekir Bozdağ da "Sanatçı kisvesi adı altında kin, nefret ve ayrımcılık dili kullanarak halkın bir kesimini diğer kesimine karşı tahrik etmek, sanata ve sanatçılara da yapılmış saygısızlıktır. Hiç kimsenin halkımız arasında kin, nefret, düşmanlık ve ayrımcılık yapma hakkı ve hürriyeti yoktur. İmam Hatip Liselerine ve İmam Hatiplilere karşı iftira, kin, nefret ve ayrımcılık yapan, bunu da ilericilik zanneden, esasında ilkellelikten başka hiçbir anlam taşımayan bu çağdışı zihniyeti şiddetle kınıyorum." ifadelerini ekledi.  Konuyla ilgili süreç şu anda devam ediyor.

Yorumlar
X Men
Popiliritesini kaybedince gündeme gelmek için farklı şeyler deniyor sanırım..
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.