Güncel

Güncelleme: İşte teknolojinin IFA 2012 raporu! Hangi cihazlar tanıtıldı?

Dün yapılan IFA 2012'de dünya bakın hangi yeni teknolojik cihazlarla tanıştı?


Dün teknoloji için yılda nadir gelen sayılı ve büyük günlerden biriydi. IFA 2012 Berlin'de dün akşam saatlerinde start aldı. Dünyanın en seçkin markalarının buluştuğu fuarda birbirinden yeni teknolojik cihazlara ev sahipliği yaptı.


Aylar önce yapılan Mobil Dünya Kongresi'nin (MWC) benzeri müthiş bir atmosfere tanıklık yapan şansı ülke ise Almanya oldu. Berlin şehrinde düzenlenen bu büyük fuar, dünyaca ünlü markaların şovlarına tanıklık etti. Binlerce kişinin yoğun katılımıyla gerçekleşen, dün akşam saatlerinde start alan fuar bugün de kaldığı yerden devam ediyor.Fuarı damgasını vuracak şirketler, fuar başlamadan önce yapılan basın duyuruları ve tanıtım sunumları ile çoktan belli olmuştu bile. Fuara damgasını vuran iki şirket ön plana çıktı. Bunlar aslında tahmin de edebileceğiniz gibi Samsung ve Sony. İki dünya devinin yeni çıkardığı Android'li cihazlar, kameralar, tabletler, yeni akıllı telefonları ve daha bir çok elektronik cihazı tüm dünyaya sunuldu.

Haber boyunca tanıtımından ve daha bir çok özelliğinden bahsedeceğimiz cihazlar şunlardır:

1- ,
2- ,
3-
,
4- ,
5- ,
6- ,
7- , -
8- ,
9- , 
10- ,
11- ,
12- ,
13-


Galaxy Note 2

Fuarın en gözde mobil cihazlarından birisi de şüphesiz Galaxy Note 2 oldu. Uzun zamandır tanıtılması beklenen o cihaz sonunda dün, IFA 2012'de tüm dünyaya sunuldu.


Milyonlarca kişinin internet üzerinden yaptığı yorumlara bakılacak olursa ve genel değerlendirmemizi biz de ekleyecek olursak, Galaxy Note 2, S3'ün mutasyona uğratılmış hali olarak karşımıza çıkıyor.


2 GB RAM'i ve 3100 mAh'lik pili ile Galaxy S3'ten ayrılan, ekranıyla S3'ün altında kalan, Note 1'e göre epey farklı bir segmentte karşımıza çıkan telefon 4 çekirdeğiyle piyasadaki en iyi telefonlar arasına adını yazdırdı bile. İşte IFA 2012'de  tanıtılan Galaxy Note 2'nin özellikleri, görselleri, tanıtım videosu ve daha bir çok özelliği sizler için yaptığımız ön incelememizde!Sonraki sayfalarda IFA 2012'de tanıtılan cihazların hepsini görebileceksiniz!Galaxy S3 Jelly Bean Güncellemesi!

Galaxy S3 sahiplerinin uzun zamandır beklediği en yeni, en son, ve en iyi Android sürümü olan Jelly Bean güncellemesi geçtiğimiz günlerde kesinleşmiş, dünyanın çeşitli ülkelerinde bu güncelleme için ilk hazırlıklar başlamış, testler bitmişti.


Türkiye için şuanda herhangi bir güncelleme söz konusu değilken, ilerleyen günlerde S3 Jelly Bean güncellemesi tüm dünyadaki Galaxy S3'lere sunulacak. Geçtiğimiz günlerde IFA 2012'de Samsung'un Galaxy S3 için yeni Jelly Bean güncelleştirmesini sunacağını tahmin etmiş, ilk detaylandırmaları sizler için paylaşmıştık, tahminlerimiz doğru çıktı, Samsung dün Galaxy S3 için Jelly Bean güncellemesinin geleceğini resmen duyurdu.

Jelly Bean'li Galaxy Camera

Samsung, IFA 2012'de patlattığı bombalara her geçen dakika bir yenisini daha ekliyor. Dünyanın ilk andoridli kamerasının Nikon'dan geldiğini sizlerle paylaşmış, bu kameranın ön incelemesini sizler için yapmıştık. İşte dünyanın ikinci Android'li kamerası Samsung'tan Galaxy Camera olarak geldi.


Üzerinde Jelly Bean android işletim sistemi bulunan kamera görenleri büyüleyecek cinsten özelliklere sahip. Şık tasarımı ve donanımsal özellikleriyle Samsung kamera sektörüne yepyeni bir ışık tuttu.

Samsung ATIV TAB, ilk Windows RT'li tablet geldi!

Samsung IFA 2012'deki şovuna kaldığı yerden devam ediyor. Dünyanın en yeni ve en gözde tablet bilgisayarlarından olan Windows RT tabletlere bir yenisi daha eklendi. Uzun zamandır gelmesi beklenen Windows 8'li yeni tablet dün IFA 2012'de tanıtıldı.


Samsung ile Microsoft anlaşması ilk meyvelerini vermeye başladı. Geçtiğimiz günlerde ilk Windows Phone 8'li mobil cihazının ardından dün, Samsung ilk defa tüm dünya için yeni Windows 8'li tabletini duyurdu. Tablet şık tasarımı ve içinde bulunan işletim sistemi RT ile oldukça çok büyük değere sahip.


Samsung Microsoft anlaşmasının ilk meyvelerinden olan ATIV Tab'ın fuardaki sunumu ise görenleri büyüledi. İşte fuarda tanıtılan tabletten ve muhteşem sunumdan ilk görüntüler!

Samsung ATIV S (Windows Phone 8)

Yine Microsoft - Samsung meyvelerinden olan, dünyada ilk Windows Phone 8'i barındıracak Samsung cihazlardan birisi olan ATIV S, dün fuarda müthiş bir ilgiyle karşılandı. ATIV Tab'ın tanıtımıyla birlikte ATIV S'i de milyonlarca teknoloji severe duyuran Samsung, yine şovuna şov kattı.


ATIV Tab, adından da anlayabileceğiniz üzere, Samsung'un dün tanıttığı bir tablet ve içinde Windows 8'in tabletler için kullanılacak RT sürümü yer alıyor. ATIV S ise bu tabletten biraz farklı olarak Microsoft'un mobil işletim sistemi Windows Phone 8'i barındıracak.

Sony'nin VAIO Duo 11 (Windows 8)

Sony fuardaki resmi tanıtım ve duyurularına tüm hızıyla devam ediyor. Samsung'un tabletinden sonra tüm gözlerin üzerine çevrildiği fuarda yepyeni bir tablet daha tanıtıldı. Bu tabletin adı  Sony'nin VAIO Duo 11, bu tableti özel kılan en önemli özellik ise üzerinde bulundurduğu işletim sisteminin Windows 8 olması.


Sony - Microsoft anlaşmasının sunduğu en iyi tabletlerden birisi olması beklenen yeni tabletin tanıtımı dün fuarda büyük bir ilgiyle gerçekleşti.

Sony yeni Xperia Modellerini tanıttı: Xperia J, V, T

Fuara damgasını vuran firmalardan bir diğeri de Sony oldu. Sony geçtiğimiz aylarda yepyeni cihazlarla karşımıza çıkacağını biliyor, çıkacak olan cihazları da az çok tahmin edebiliyorduk. Sizlere de sunduğumuz bu tahminler dün IFA 2012'de Sony tarafından yapılan resmi tanıtım ve sunum ile doğrulanmış oldu.

Sony IFA 2012'de birbirinden güzel, şık yepyeni özellikler barındıran akıllı telefonları tüm dünya için duyurdu. Sony yaptığı sunum ile birlikte Xperia T,V ve J modelleri ile Xperia ailesine yepyeni 3 üye daha kazandırdı.Sony
de IFA 2012'de şov yapan ikinci firma olarak akıllara kazındı bile. Ağırlıklı olarak yeni çıkarttığı akıllı telefon ve tableti üzerine tanıtım yapan Sony, farklı elektronik cihazlarıyla da tüm dünyayının gözlerini üzerine çekmeyi başardı.


Bir Sonraki sayfada Xperia'nın yeni tanıtılan telefonları ile ilgili bilgi alacaksınız!

Güncelleme: Xperia telefonlar hakkında tanıtımlarımız geldi, bir sonraki sayfaya gidin.Xperia J - Ön İnceleme

IFA 2012 fuarı birbirinden güzel cihazlara tanıklık etmeye devam ediyor. Sony ve Samsung'un şovları kaldığı yerden devam ediyor. Xperia ailesinin en yeni  ve en genç üyelerinden Xperia J var karşımızda.


Sony, IFA 2012 fuarında Xperia serisini T ve V ile genişletti. Bunların yanı sıra şirket giriş seviyesine yakın olan telefonu Xperia J modelini de tanıtmış oldu. İşe Xperia J serisinden ilk izlenimler, görseller, özellikler karşınızda:
Xperia V

Sony mobil cihazlarla yaptığı şovlarına devam ediyor. Fuarda tanıttığı en yeni mobil cihazlarından birisi de akıllı telefonu Xperia V oldu. Diğer tanıttığı cihazlardan biraz farklı bir özellikle karşımıza çıkan Xperia V, suya toza ve bir takım şeylere dayanıklı oldukça akıllı sağlam bir model olarak karşımıza çıkıyor.
İşte Sony'nin dayanıklı telefonu Xperia V hakkında ilk izlenimler ve donanımsal özellikler.


İşte:


Xperia T

Sony ile yenı mobil cihazlar üzerine kaldığımız yerden devam ediyoruz. Xperia ailesinin en yeni ve en iyi üyelerinden olan T modeli, Sony'nin yeni amiral gemisi olarak görülüyor. Bugüne kadar çıkan en iyi Xperia modeli gözüyle bakılan cihaz donanımsal ve tasarımsal boyutuyla amiral gemi kavramının karşılığını tam veriyor.


Xperia Tablet S duyuruldu!

Sony dün akşam IFA 2012'de yeni tabletini tanıttı. Yeni tablet önceki modele göre daha ince ve daha parlak bir tasarımla karşımıza çıkıyor. Performansı artırılmış ve suya dayanıklı bir sistemle geliyor. Ancak ne yazık ki Sony'nin yeni tableti Tablet S Android 4.0 işletim sistemiyle çalışıyor.


İşte Tablet S hakkında en çok merak edilenler, hakkında konuşulanlar, donanımsal özellikleri ve fazlası, haberimizde, tıklayın:
Sony VAIO Tap 20

Sony mobil cihazlarıyla şov yaptığı fuarda yepyeni bir bilgisayar daha tanıttı. Tablet S'ten sonra bütün dikkati üzerine çeken Sony, yepyeni bir cihazla karşımızda. Sony, hibrid özellikli Windows 8'li tableti VAIO Duo 11'in yanı sıra VAIO Tap 20 dokunmatik bilgisayarını tanıttı.


Tap 20, Windows 8 ile birlikte dokunmatik ekran olarak çalışacak. Cihaz adından da anlaşılacağı üzere 20 inç ekrana sahip. İşte Sony'nin yeni bilgilsayarının ayrıntıları merak edilenleri ve dahası haberimizde:


IFA 2012 Özel haberimiz olarak dikkatinizi çekebilir:

(Microsoft Surface ile IFA'nın en çok konuşulanı olmayı hedefliyor.)
Fuarın en sessiz katılımcısı HTC'den yeni telefon; HTC Desire X

HTC'nin de katılım gösterdiği, elektronik cihaz dünyasının kalbinin döndüğü IFA 2012 fuarından ilk detaylar gelmeye devam ediyor. HTC fuarda dün yepyeni bir telefonunun tanıtımını gerçekleştirdi.


HTC bu yılın başlarında Avrupa MWC konferansında bir çok telefonunu tanıtmıştı. Bugün Berlin'de açılan teknolojiye açılan yeni kapılarla birlikte HTC yeni amiral gemisini sunacak: Desire X. 4-inç ekran boyutlarındaki telefonun tasarımı tanıdık görünüyor. One serisi cihazlarla benzer tasarlanmış olan Desire X'in özelliklerine hep birlikte bakalım.

(HTC yeni amiral gemisi Desire X'i tanıtacak.)


Not: IFA 2012'de tanıtılan cihazlar sadece bunlarla sınırlı değildir, gün boyunca dün Almanya Berlin'de tanıtılan cihazların ön incelemesini, tanıtımını sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz!

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.