Güncel

Günde %28 artış gösteren Ethereum Classic'de güncel durum ne?

Ethereum Classic, piyasa değerine 1 milyar doların üzerinde ekleyerek günde %28 tırmanıyordu. Peki son durum ne?

Günde %28 artış gösteren Ethereum Classic'de güncel durum ne?

Ana Ethereum ( ETH ) blok zincirinde uygulanan Merge güncellemesinden önceki günlerde, kripto para yatırımcıları Ethereum Classic'e ( ETC ) artan bir ilgi göstermeye devam ediyor. Faiz, ETC satın alma baskısı tarafından vurgulanır ve bu da tokene önemli bir sermaye akışına neden olur.

Günde %28 artış gösteren Ethereum Classic'de güncel durum ne?

CoinMarketCap verilerine göre, Ethereum Classic piyasa değeri 5 Eylül'de 4,36 milyar dolardan 6 Eylül'de 5,61 milyar dolara çıktı ve son 24 saatte 1,25 milyar dolarlık bir girişi temsil ediyor.

Günde %28 artış gösteren Ethereum Classic'de güncel durum ne? - Resim : 1

Ethereum Classic piyasa değeri 1 günlük. Kaynak: CoinMarketCap

Bu sermaye girişi, ETC'nin son 24 saatte %28.1 ve önceki yedi gün boyunca %20.2 artışla 41.10$'dan işlem gördüğü anlamına geliyor.

Günde %28 artış gösteren Ethereum Classic'de güncel durum ne? - Resim : 2

1 günlük Ethereum Classic fiyat tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

Ethereum Classic neden yükseliyor?

Ethereum Classic, yıldan bugüne %480'den fazla büyüme oranıyla, saniyede 48 terahash (TH/s) ile tüm zamanların en yüksek hash oranına ulaştı. Hash oranı, ağda yeni bloklar oluşturmak için gereken bilgisayar gücünü yansıtır.

Günde %28 artış gösteren Ethereum Classic'de güncel durum ne? - Resim : 3

Ethereum Classic hash oranı. Kaynak: 2miners.com

Ethereum Classic'in hash oranındaki artışa büyük olasılıkla, ağın fikir birliği sürecini bir İş Kanıtı'ndan (PoW) bir İş Kanıtı'ndan (PoW) geçirecek olan Merge olarak da bilinen bu ayki Ethereum yükseltmesine hazırlanırken ETC'deki artan madenci aktivitesi neden oldu.

Ethereum Classic basın zamanında, %3,75'lik artış işe 37,4 dolardan işlem görüyordu.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.