Güncel

Güneş enerjisi ile çalışan elektrikli kaykay! (Video)

YoungBoard adlı elektrikli kaykay enerjisini güneşten alıyor.


Kaykaylar özellikle gençler için oldukça ilgi çekici bir gezme aracıdır. Teknoloji ilerledikçe her şey akıllanıyor ve kendi kendine gidiyor. Kaykaylarda artık insan gücü yerine daha teknolojik olarak kullanıcısını yormadan ilerleyebiliyor.

Bildiğiniz gibi yeni geliştirilen ürünler Kickstarter üzerinde geliştiricisi tarafından bağışa açılıyor ve bağış yapanlar o teknoloji ürününe ilk sahip olan kişiler oluyor. Yine bu platform üzerinden YoungBoard adlı elektrikli bir kaykay bağış için tanıtıldı. Bu kaykay gücünü güneş enerjisinden alıyor.

1465052195_51c7256be88c9618a1f14e389e7c7550original.jpg

YoungBoard’ın Lityum polimer pilini şarj etmek için güneş ışığını dört saat görmesi yetiyor. Kaykay bu enerji ile maksimum 30 km hıza çıkabiliyor  ve 16 km kadar yol gidebiliyor.

Güneş enerjili elektrik kaykay elektronik fren ile donatılmıştır ve aynı zamanda dışarıda iken akıllı telefonunuzu veya tabletinizi şarj için kullanılabilecek kullanışlı bir USB şarj kablosu içerir.

YoungBoard’ın bu hafta üretime geçmesi için üreticisi 25.000 € gibi bir destek istiyor. Şu anda rakam 1.698 €.

Bu eşsiz kaykay hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki videoya göz atın.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.