Güncel

Güneşi kopyaladılar !

Bildiğiniz üzere Çin çoğu ürünü en hızlı kopyalamakla meşhur bir ülke fakat bu sefer insanların ulaşamayacağı bir gök cismi olan güneşi kopyaladılar.

Güneşi kopyaladılar !

Dünya Sağlık Örgütü’nün güvenli olarak kabul ettiği hava kirliliği seviyesinden tam 26 kat daha yoğun kirli havaya sahip olan Çin’in başkenti Pekin‘de, yaşayan insanların güneşi görebilmeleri imkansız gibi. Bu yüzden Çin'in başkenti Pekin'de dev LED ekranlarla güneşin yapayını yaptılar.1390139976_original.jpg

Bildiğiniz üzere Çin çoğu ürünü en hızlı kopyalamakla meşhur bir ülke fakat, bu sefer insanların ulaşamayacağı bir gök cismi olan güneşi kopyaladılar.Teknoloji alanında çok fazla gelişen Çin bu atağı ile durumun ne kadar ciddi olduğunu kanıtladı.

1390140407_original-2.jpg

Şehrin Tiananmen meydanında olan LED ekran, turistler için bir bilgi ekranı olarak kulanılmasıyla tanınıyordu. Fakat Çin'li yetkililer oluşan yoğun hava kirliliği sonucunda vatandaşlarına güneşin doğuş ve batış anlarını buradan göstermeyi karar aldılar.Pekin'de yaşayanlar yüzlerinde maskeleri ile bazı günler bu dev ekranın karşısına gelerek güneşin ve gökyüzünün nasıl görüldüğünü hatırlamaya çalışıyorlar. Bu durum sonucunda ise düzgün yapılmayan sanayileşmenin zararlarını bir kere daha görmüş oluyoruz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.