2004 yılında bir yurt odasında kurulan şu anda neredeyse Dünyanın en büyük ülkesi olarak adlandırabileceğimiz sadece bir websitesi, ama sıradan bir websitesi değil ki Dünyada 1.4 milyar aktif kullanıcısı olan ve bu kullanıcıların birçok bilgisini bir arada bulunduran ve iletişim sağlamaya yarayan bir site.

2006 yılında Jack Dorsey tarafından Amerika Birleşik Devletlerinde kurulan, microblog sitesi. Güncel olarak Dünya üzerinde 350 milyon kullancısı bulunan, her gün girip acaba kim ne yazdı bugün neler trend topic diye baktığımız web sitesi. Eskiden böle bi olay yokken, bugün tweet okumaktan ne kadar çok keyif aldığımızı inkar edemeyiz.

2010 yılının Ekim ayında Kevin Systrom tarafından kullanıma açılan resim paylaşım sitesidir. Öyleki siteden daha çok mobil uygulamadır desek daha doğru olur sanırım. Çünkü sitenin asıl amacı telefon ile çektiğiniz fotoğrafların filtreleyerek veya filtrelemeden takipçileriniz ile paylaşılmasıdır. Görsellik her zaman daha keyif verici bi duygu olduğundan kısa sürede çok ciddi bir büyüme gerçekleştirerek sadece 13 çalışanı varken 2012 yılında facebook tarafında 1 milyar $ (bu arada ödeme nakit olarak yapılmıştır) gibi rekor bir rakama satın alınmıştır. Şu anda 400 milyondan fazla kullanıcısı ile twitterdan daha fazla kullanıcısı vardır. Ve hergün girip takip ettiğiniz kişilerin paylaşımlarına bakmadığınızı söylesek yalan olur sanırım. :)

2003 yılında kullanıma açılan tabiri caizse iş dünyasının facebook.com'u olan Reid Hoffman tarafından kurulan bir web sitesidir. Genellikle üniversitede kullanılmaya başlayan üniversitede bittikten sonra en çok kullanılan 3 web sitesinden biri olan (en azından benim için öyle oldu :)) bir web sitesidir. Türkiyede yaklaşık 4.5 milyon kullanıcısı olan iş dünyası ve çalışan profili anlamında çok iyi bir dataya sahip olan bir web sitesi. Özellikle çalışanlar için neredeyse hergün tıklanan web sitesidir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.