Günün en etkileyici paylaşımları - Page 1

Dikkatli baktığınızda gerçeği göreceksiniz... Genç kız ve köpeğin gözlerine dikkat! İnsanlarda nadir olarak görülen gözlerin farklı renkte olması (örneğin bir gözün mavi diğer gözün yeşil olması vb.) durumu heterokromi olarak adlandırılıyor.Saça, deriye ve göze rengini veren melanin pigmentinin iris tabakasındaki yoğunluğu ve dağılımı göz rengini belirliyor. Kahverengi göz melanin miktarının fazla olması, renkli göz ise melanin miktarının az olması anlamına geliyor. Her iki gözün iris tabakasında melanin yoğunluğu ya da miktarı farklı ise gözler de farklı renklerde oluyor, yani heterokromi durumu ortaya çıkıyor. Fotoğraf: Sergei Sarakhanov

Günün en etkileyici paylaşımları - Page 2

Fotoğraf: Laura Rauch“Sevdiklerim için kendimi feda edeceğim.” Yaralı askere müdahale edilirken, vücuduna dövme olarak işlettiği bu sözler dikkat çekiyor.

Günün en etkileyici paylaşımları - Page 3

Londra’da bir caddede, oyuncak arabasıyla yolun karşısına geçmekte olan bir çocuk.

Günün en etkileyici paylaşımları - Page 4

Fotoğraf: Aleksandr RomanovKutup çizgisine yakın bir bölgede yaşayan çocuklar. Dondurucu soğuk, çocukların neşesine engel olamamış.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.