Güncel

Günün sorusu: Facebook ve Youtube gibi sosyal ağlar kapatılmalı mı?

Sizlerin bu konudaki düşüncelerinizi almak isteriz. Sizce kapatılmalı mı?


"Sosyal ağlar güzel ve anlaşılması güç şeylerdir. O kadar detaylı ve karmaşık, hatta o kadar yaygındırlar ki, hangi amaca hizmet ettiklerini merak ederiz. Neden içlerine yerleşmiş durumdayız? Nasıl oluşuyorlar? Nasıl çalışıyorlar? Bizi nasıl etkiliyorlar?"

Günümüzde sosyal ağlar, kendini sunma ve beğendirme tutkusu, meşhur olma takıntısı, günümüzde birçok kişinin en zayıf yanını oluşturmaktadır. Birçok kişi, ilgi odağı olup başkalarının dikkatini topladığında farklı bir hissiyata kapılır. Kişinin egosu sürekli ilgi görmek ve narsistik açıdan beslenmek ister. Eğer bir kişi, bu konuda kendini kontrol edemiyorsa, ciddi bir risk söz konusudur. Çekilen bir fotoğrafın beğenilmesi, söylenen bir sözün onaylanması, hemen her yapılan aktivitenin başkalarına aktarılması, dolaylı olarak "ben" merkezli bir ruh hâli oluşturmaktadır.

1394227190_img20140307225828.jpg

Bu bağlamda iyi yanlarının da bulunduğu sosyal ağlar bazende üzücü olayların canlı olarak servis edildiği bir hal almış durumda. Peki sizce Facebook, Youtube gibi sosyal ağlar kapatılmalı mı?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.