Kara Havacılık Okul Komutanlığı, dünyanın en önemli kara havacılık okullarından biri olarak gösteriliyor. Okulda, ileri teknolojiler kullanılıyor ve titizlikle hazırlanıp her yıl yenilenen programlarla, gece gündüz demeden her türlü arazi ve hava şartında harp edecek pilotlar yetiştiriliyor. Verilen eğitimin kalitesi nedeniyle çok sayıda yabancı ülke, bu okulu tercih ediyor ve ücreti karşılığında personelini eğitim almak üzere Kara Havacılık Okul Komutanlığı'na gönderiyor.

Kara Harp Okulu'ndan mezun olup havacı olmak isteyen kursiyerler, 1 yıl sürecek zorlu eğitime AB-206 tipi helikopterlerle başlıyorlar. Uzun süren teorik eğitimlerin ardından öğretmenleriyle uçup deneyim kazanan pilotlar, yalnız uçacak deneyimi edindikten sonra “kırmızı fular” takmaya hak kazanmak için yalnız uçuyorlar.

AB-206'nın ardından UH-1 genel maksat helikopterini kullanmaya başlayan pilotlar, okulda her türlü şartta başarıyla uçabilecek şekilde yetiştiriliyorlar. “Emercensi” tabir edilen acil durum eğitimleri de alan kursiyerler, olası bir teknik arıza veya saldırı durumunda ne yapmaları gerektiğini en iyi şekilde öğreniyor.

Bu temel eğitimin ardından kıtalarına giden pilotlar, belirli bir uçuş tecrübesine ulaştıktan sonra uzun yıllar görev yapacakları Sikorsky, Cougar, Cobra ve Süper Cobra ile de uçup atış eğitimi alıyorlar.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.