Güncel

Güzel haber geldi! Motorine ikinci indirim geliyor, depoyu doldurmadıysanız bekleyin!

Küresel pazardaki petrol fiyatlarında yaşanan düşüşle birlikte motorin fiyatı da ucuzlamaya devam ediyor. İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Güzel haber geldi! Motorine ikinci indirim geliyor, depoyu doldurmadıysanız bekleyin!

Son 1 yıl içerisinde akaryakıt fiyatlarında kimsenin tahmin edemeyeceği artışlar gerçekleşti. Benzin ve motorin fiyatı 8 TL dolaylarında dolaşırken, gelen seri zamlar sonrasında 30 TL bandına dayanan etiketlerle karşılaşmıştık. Öyle ki her zam haberi öncesi akaryakıt istasyonlarının önünde uzun kuyruklar oluşuyordu. Sonrasında gelen zamların açıklanması da yasaklandı.

Neyse ki zirveyi gören akaryakıt fiyatları bir süredir düşüş eyleminde. Hali hazırda benzin 20 TL, mazot ise 24 TL seviyesinde dolaşıyor. Fiyatlar bir düşüp, bir yükseliyor. Lakin belli seviyeleri aşmıyor.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde motorine ufak bir indirim gelmişti. Şimdi bu indirime ek olarak yeni bir indirimin geleceği belirtildi.

Güzel haber geldi! Motorine ikinci indirim geliyor, depoyu doldurmadıysanız bekleyin!

Brent petrol fiyatının son 11 ayın en düşük seviyesine gelmesiyle birlikte motorin fiyatına 55 kuruş daha indirim gelmesi planlanıyor.

Fakat şunu göz ardı etmemek gerekiyor. Hali hazırda Brent Petrol fiyatı tekrardan 85 dolar seviyesine yükseldi. Dolayısıyla bu yükseliş sonrasında gelmesi planlanan bu indirim geri çekilebilir. Fakat bizim bu haber hazırladığımız saat itibariyle herhangi bir geri çekilme söz konusu değildi. Yani hali hazırda bu geceden itibaren geçerli olacak 55 kuruşluk indirim bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.