Hackerlar dev şirketlere nefes aldırmıyor işte blanço! - Page 1

Microsoft

Özellikle son haftalarda hızla artan hack saldırıları teknoloji devlerini kara kara düşündürüyor. Apple, Burger King, Twitter gibi şirketler de bu saldırılardan nasibini aldı. İşte hacklenen dev şirketler...

Hackerlar dev şirketlere nefes aldırmıyor işte blanço! - Page 2

Apple

Apple günler önce yaptığı şok açıklamada hackerların saldırısına uğradığını ve Mac sistemleri aracılığıyla sistemlerine sızdığını duyurdu. Peki hacker tehlikesinden uzak görünen bir şirket nasıl oldu da hacklendi?

Hackerlar dev şirketlere nefes aldırmıyor işte blanço! - Page 3

Apple

Saldırı sonrası Apple az sayıda Mac sisteminde bulunan bir Java açığını kullanan zararlı yazılım tespit ettiğini açıkladı. Yani hackerlar Java'da bulunan bir açığa sızan zararlı yazılımlar yoluyla saldırıyı gerçekleştirmişti.

Hackerlar dev şirketlere nefes aldırmıyor işte blanço! - Page 4

Apple

Apar toplar Java güncellemesi yayınlanan Apple, böylece zararlı yazılımdan da Mac sistemlerini kurtarmayı amaçladı. Ancak akıllarda şu soru kaldı: Apple'a saldıran hackerlar kullanıcıların kişisel bilgilerini ele geçirmeyi başardı mı?

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.