Haftada 4 gün çalışma sistemi gelebilir! İşte o araştırma - Page 1

Koronavirüs ile başlayan yeni dünya düzeninde artık tüm kurallar değişiyor diyebiliriz. Bu kapsamda mevcut çalışma düzeninde de bazı değişiklikler yapıldı. Çoğu iş maske, mesafe ve tedbirler kapsamında online sisteme geçti ancak bunlar da mevcut global problemlere çare olmadı.

Haftada 4 gün çalışma sistemi gelebilir! İşte o araştırma - Page 2

Şu anda dünyada bir enerji kıtlığı problemi mevcut. Artan maliyetler, global enflasyon ve savaş gibi sebeplerle de durum daha kötüye gidiyor denebilir. Bu kapsamda İngiltere'de yapılan bir araştırma mevcut çalışma düzeninde yapılacak bazı değişikliklerin önemini gözler önüne koydu.

Haftada 4 gün çalışma sistemi gelebilir! İşte o araştırma - Page 3

Gelişmiş ülkelerde haftada 5 gün mesai anlayışını kırmak isteyen insanların sayısı giderek artıyor. Bu kapsamda İngiltere'de yapılan bir araştırmaya göre dört gün çalışan 70 şirkettin yüzde 49'unda verimlilik artarken yüzde 46'sında değişim gözlemlenmedi.

Haftada 4 gün çalışma sistemi gelebilir! İşte o araştırma - Page 4

İngiltere'de bazı şirketler haftada dört gün çalışmayı deniyor. Şimdiye kadar oluşturulan programa 70 şirket katıldı. Şirketlerin toplamda 3 binden fazla çalışanı bulunuyor. Bu araştırmaya göre çıkan sonuç sadece dört gün çalışmanın gerçekten işe yaradığı yönünde.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.