Güncel

Haftanın EN'leri! 9 - 15 Temmuz

PRNet A.Ş, geçtiğimiz hafta basında en çok bahsi geçen olay ve kişileri raporladı., “Haftanın En’lerini” 5 başlık altında sıraladık.


HAFTANIN GÜNDEMİ
TÜRKİYE VE SURİYE ARASINDAKİ UÇAK KRİZİ

Türk Hava Kuvvetleri'ne ait savaş uçağının Suriye tarafından düşürülmesi hakkında yapılan araştırma sonucu basında 361 haber tespit edildi ve konu 4. haftasında yine Türkiye’nin gündeminde ilk sırada yer aldı. Srebrenitsa'da 1995 yılında 8 binden fazla Boşnak'ın katledilmesinin yıl dönümü sebebiyle yapılan anma törenleri ile ilgili sonuçlar  ise 329 haber ile  haftanın 2. önem teşkil eden konusu oldu. Fatih Sultan Mehmet ve Haliç Köprüleri’nde yapılan bakım çalışmaları, 279 haberle gündemin 3.sırasında yer buldu. TBMM’ye Cemevi kurulması, 136 haber ile haftanın 4. Gündem maddesi oldu. Hafta sonu gündeme düşen AK Parti’nin Has Partiye bütünleşme daveti kısa sürede 107 habere ulaşarak PRNet “Haftanın En’leri” listesine son sıradan giriş yaptı.

HAFTANIN ÜNLÜSÜ

TARKAN

 

Tarkan, gençlik festivali kapsamında vermiş olduğu konserle ilgili çıkan 101 haberle bu hafta da birinciliğini korudu. Sezen Aksu 97 haberle 2.sırada yer alırken, Ajda Pekkan, Kuruçeşme Arena’da verdiği konserlerle ve sahne şovlarıyla 88 habere konu olarak 3.sıraya yerleşti. Ajda Pekkan’ı 81 haberle Cem Yılmaz takip etti. İlk 5’te yer alma konusunda iddialı bu ünlüleri, yine bir iddialı isim takip etti; Hülya Avşar bu hafta 67 haberle PRNet sırlamasında 5. oldu.

 

HAFTANIN SİYASETÇİSİ

RECEP TAYYİP ERDOĞAN

 

Siyasetçiler listesinin değişmez lideri Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 2147 haberle birinci sıradaki yerini korurken, haberlerde çoğunlukla Kürtaj yasası, Suriye’nin Türk Savaş uçağını düşürmesi, Has Parti’ye yapmış olduğu bütünleşme konuları göze çarptı. Kemal Kılıçdaroğlu, 587 haberle 2.sırada yer alırken, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar kentleşme ile ilgili demeçleri ile, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ise sporda şike konularıyla ilgili açıklamalarıyla, eşit sayıda haberde yer aldılar ve 366’şar haberle 3.sırayı paylaştılar. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, 335 haberle PRNet “Haftanın En’leri” listesinin siyasetçiler bölümünde bu hafta da 5. sırada yer aldı.

 

HAFTANIN SPOR ADAMI

FATİH TERİM

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, yeni sezonda ardı ardına yaptığı transferler açıklamalarıyla 410 habere konu olarak, haftanın en çok konuşulan spor adamı oldu. Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman ise Fenerbahçe transferleri ile 329 habere konu oldu. Beşiktaş Teknik Direktörü Samet Aybaba, 272 haberle 3.sırada yer alırken, Aybaba’yı 270 haberle Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş takip etti.  Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, 234 haberle PRNet “Haftanın En’leri” listesinde 5. sırada yer buldu.

HAFTANIN  SPORCUSU

BURAK YILMAZ

 

Haftalardır, PRNet’in ilk 5 sporcu listesinde muhakkak yer alan Burak Yılmaz, yeni sezonda Trabzonspor’dan Galatasaray’a transfer olarak bu haftayı da 451 haberle ilk sırada kapattı. Beşiktaş’ın Portekizli futbolcusu Manuel Fernandes, 191 haberle 2.sırada yer aldı. Galatasaray’ın Brezilyalı futbolcusu Felipe Melo ise bonservis teklifleriyle ilgili çıkan 152 haberle sıralamada 3. oldu. Felipe Melo’yu 127 haberle Fenerbahçe’nin yeni transferi Dirk Kuyt takip etti. Johan Elmander, 123 haberle PRNet “Haftanın En’leri” listesinin son sırasında yer aldı.

 

GÜNDEM BAŞLIĞI

HABER ADET

TÜRKİYE VE SURİYE ARASINDAKİ UÇAK KRİZİ…

361

SREBRENİTSA KATLİAMININ ANMA TÖRENLERİ…

329

FSM VE HALİÇ KÖPRÜLERİNDEKİ BAKIM ÇALIŞMALARI…

279

TBMM’YE CEMEVİ KURULMASI TARTIŞMALARI...

136

AK PARTİ'DEN HAS PARTİ'YE BÜTÜNLEŞELİM ÇAĞRISI...

107

ÜNLÜLER

HABER ADET

TARKAN

101

SEZEN AKSU

97

AJDA PEKKAN

88

CEM YILMAZ

81

HÜLYA AVŞAR

67

SİYASİLER

HABER ADET

RECEP TAYYİP ERDOĞAN

2147

KEMAL KILIÇDAROĞLU

587

ERDOĞAN BAYRAKTAR

366

SUAT KILIÇ

366

AHMET DAVUTOĞLU

335

SPOR ADAMLARI

HABER ADET

FATİH TERİM

410

AYKUT KOCAMAN

329

SAMET AYBABA

272

ŞENOL GÜNEŞ

270

AZİZ YILDIRIM

234

SPORCULAR

HABER ADET

BURAK YILMAZ

451

MANUEL FERNANDES

191

FELİPE MELO

152

DİRK KUYT

127

JOHAN ELMANDER

123

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.