Hangi telefon lensi daha iyi! Telefon almadan önce mutlaka bakın! - Page 1

Telefoto lens, optik yakınlaştırmayı sağlayan bir kameradır. Periskop lens, standart bir telefoto lensin benzer bir uzantısıdır, ancak tipik dairesel olan yerine dikdörtgen bir açıklığa sahiptir.

Hangi telefon lensi daha iyi! Telefon almadan önce mutlaka bakın! - Page 2

Periskop lens, manzaralar ve geniş bir görüş istediğinizde ancak fazla yaklaşamadığınız diğer durumlar için kullanışlıdır. Makro fotoğraf çekmek için de kullanabilirsiniz. Telefon almadan önce bu galerimiz sizlere hangisini seçeceğiniz konusunda yardımcı olacaktır.

Hangi telefon lensi daha iyi! Telefon almadan önce mutlaka bakın! - Page 3

Telefoto kamera nedir ve nasıl çalışır?


Telefoto kamera, tüm yakınlaştırma lensleri gibi nesnelerin yakın çekimlerini çekmek için mükemmeldir. Bir telefoto lens, net, ayrıntılı fotoğraflar oluşturmak için uç distorsiyonunu ortadan kaldırır.


Ancak dezavantajı, standart kameralarda manuel odaklama gerektirdiğinden geniş açılı çekimlerde kullanımının zor olabilmesidir. Çoğu amaç için tek bir telefoto lens yeterlidir, ancak portre veya manzara çekmek istiyorsanız, ince bir telefoto isteyeceksiniz.

Hangi telefon lensi daha iyi! Telefon almadan önce mutlaka bakın! - Page 4

Bir telefoto lens, uzaktaki nesnelere yaklaşmanıza ve harika ayrıntılar yakalamanıza olanak tanır. Uzaktaki vahşi yaşam veya epik manzaralar için telefoto lens kullanmak en iyisidir. Ayrıca insanları, dağ manzaralarını ve şehir manzaralarını çekmek için de işe yarar. İç ve dış mekanlar dahil her koşulda kullanılabilir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.