Öfke kendini 3 şekilde belli eder. Bunlardan birincisi, çabuk sinirlenen insan tipleridir. En ufak şeyden nem kapan, sabırsız, hemen patlayan insan tipleri. Hatta ‘volkan gibi patlamak’ deyimi de onlardan türemiştir. Bu kişilerle geçim zordur . genelde yalnız insanlardır. Yada birlikte oldukları kişiler tarafından bayağı bir temkinli yaklaşılan tiplerdir.

Bir diğeri ise öfekisni içe atan tiplerdir. Çoğunlukla iyi geçnilen, uysal tipli insanlar görünseler dahi asıl kıyametleri içinde kopanlardır. Bunlar tehlikelidir. Gerek öfkelerini dışarı kusup tepkilerini belli etmedikleri için, gerekse kendi vücutlarında ters olayalara mahal verebilecekleri için. Bu tip insanlar da zaten pek anlaşılır, geçimli insanlar değillerdir. Ve topluluklardan kaçan tiplerdir.

En sonuncusu ise ‘pasif agresif’ kişilikli tiplerdir. Yani öfkelenmemiş gibi görünüp , aslında bu öfkeyi kötü bir şekilde patlak verenlerdir. Bunlar , işte, tehlikeli tiplerdir. Yani sinsi oyunlar oynamak, birilerini kıskandıkları için değişik tepkiler vermek, başkasının arkasından bir şeyler çevirmek belirgin özelliklerindendir. Bu tip insanlar zaten zamanla kişilerin kendilerine olan inançlarını kaybetmelerine neden olur ve insanlar artık öyle tiplere güvenmemeye başlar.

Genel olarak öfkelenmek normadir. Bizler, hayal kırılığına uğradığımızda, moralimiz bozulduğunda, incitilip kırıldığımızda, saygızılığa ve ya haksızlığa uğradığımızda öfkeleniriz ve bunu sinirsel bir tepki olarak düşünürüz. Aslında bu tepki bizim içten içe yaşadığımız, temelde barınan duyguları harekete geçiren bir nevi tetikleyicidirler.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.