Havada kaybolan 12 uçak! - Page 1

2. Glenn Miller'ın uçağı

Amerikalı big-band müzisyeni Glenn Miller, 1942 yılında Hava kuvvetlerinin bandına katılmıştı. İkinci Dünya Savaşı boyunca askerler için performans sergiledi. 1944'n Aralık ayında İngiltere'den Paris'e uçtuğu UC-64 Norseman uçağı kötü hava koşullarının yaşandığı o gün havada ortadan kayboldu. 3 kişi öldü. Uçağın enkazına ise asla ulaşılamadı.

Havada kaybolan 12 uçak! - Page 2

3. Flight 19

Bir başka gizemli olay da 1945 yılında gerçekleşti. Bermuda Şeytan Üçgeni üzerinden geçen TBM Avenger bombardıman uçağı ortadan yok oldu. Ünlü Bermuda Şeytan Üçgeni efsanesinin popülerleşmesine neden olan bu kazada 14 kişi öldü. Uçağın enkazına hiçbir zaman ulaşılamadı.Bu uçağı aramak üzere aynı bölgeye gönderilen bir başka uçak daha aynı şekilde ortadan kayboldu.

Havada kaybolan 12 uçak! - Page 3

4. Star Dust

1947 yılında British South American Airways'e ait Star Dust uçağı, And Dağlarında Buenos Aires ile Santiago aras ında uçuş yaparken ortadan kayboldu. 6 yolcu ve 5 kabin görevlisi hayatını kaybetti. Uçağın enkasına 51 yıl sonra, 1998'de buzullar bölgesinde ulaşılabilrdi.

Havada kaybolan 12 uçak! - Page 4

5. Star Tiger

1948 yılında meydana gelen olayda yine British South American Airways'e ait bir uçak ortadan kayboldu. Star Tiger adlı uçağın kaybolduğu yer Bermuda'ydı. 31 yolcu hayatını kaybetti. Uçağa dair en ufak bir iz bile bulunamadı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.