Roket çizmeler
Giydiğiniz çizme ya da ayakkabınıza roket sisteminin entegre edildiğini ve bu sayede uçarak kendi ayaklarınızın üzerinde seyahat ettiğinizi hayal edin... Şimdilik hayal olsa da, Iron Man isimli filmde bu tip bir botu canlı olarak görme şansına sahip olmuştuk. Yakın bir gelecekte bu tip bir çizmeye sahip olur muyuz bilinmez; ancak bu ürünün seri üretime geçtiği günlerde insanlardan yoğun ilgi göreceği kesin.

Evrensel çevirici
İnsanlığın en büyük hayallerinden biri de herhalde herkesin aynı dili konuşmasıdır. Birbirinden farklı yüzlerce dilin egemen olduğu gezegenimizde herkesin aynı lisanda konuşması veya bir çeviri sistemi yardımıyla herkesin birbirini anlayabilmesi kulağa gerçekten de hoş geliyor. Uzay Yolu'nda Kaptan Kirk'in elindeki teknoloji de bu doğrultuda çalışıyor ve dil sorununu ortadan kaldırıyordu.

En teknolojik ayakkabı
Ayakkabınızı giydiğiniz anda ayağınıza oturmasını ve hiçbir şekilde bağcığını bağlamakla uğraşmayacağınız bir ayakkabıdan bahsetsek... Şu an için bu ayakkayı da maalesef gelecekten beklentilerimiz arasında; ancak bu ayakkabının bir benzerini bundan yıllarda önce, Geleceğe Dönüş filminin ikincisinde görmüş ve kendi kendine bağcıklarını bağlayan otomatik Nike ayakkabılara tanık olmuştuk.

Hafızayı tamamen silen cihaz
Bir cihaz düşünün ki hedefteki ismin beynindeki her şeyi tamamen silebilsin. 1997 yılında çekilen Men in Black filminden de hatırlanacağı üzere bu tip bir cihazı kullanarak hafızada olan her şeyi silebilmek mümkündü. Bugün için bu teknolojide bir cihazın olup olmaması bir yana, etik açıdan da çokça tartışılabilecek bir konu olduğundan bu teknoloji için hayalleri süslüyor demekten itina ediyoruz. Elbette hafızanın istenen bölümünü silebilecek bir sistem (örneğin hatırlamak istemediğimiz şeyleri silen) kulağa daha hoş geliyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.