9- Kanatlı Roller Coaster
Bollinger ve Mabillard tarafından üretilen bu eğlencenin yeni versiyonuyla, roller coastera bindiğinizde bir uçağın kanatlarında uçuyormuş gibi izlenim ediniyorsunuz. Altınız ve üstünüz boş oluyor. Şu an 4 tane var hepsi Amerika'da, 5. si de yakın zamanda Çin'de açılacak. Fakat bu eğlence aleti yükseklik korkusu olanlar ve kusmaya meyilli insanlar için pek de uygun değil. Ne kadar teknolojiyi hayranlıkla takip etsek de sınırlarımız bilmek iyi olacaktır.

8- Oculus
Bu çoğu otoriteye göre oyun endüstrisinin devrimi. Oyunlara müthiş bir gerçeklik katması bekleniyor. Bilgisayar oyunları dünyasında gelişmiş grafikler sayesinde zaten gerçeklik sınırları zorlanmakta, ama bu alet sizi direk olayın içine sokuyor. Bu teknolojinin şimdiki oyunlara uygulandığını düşününce özellikle çoklu oyunların nasıl olacağını merak etmeden duramıyoruz.

7- Parallella
Adapteva şirketinin üzerinde çalıştığı bu teknolojiyle bilgisayar üretim süreci değişecek ve herkes bu sürece katkıda bulunabilecek. Kısaca ortalama bir insan süper bir bilgisayara sahip olacak. Nesne takibi, hologramlı görüntü ve ses tanıma teknolojileri çok basit hale gelecek. Mini bir süper bilgisayar olmasına rağmen 99 dolarlık fiyatıyla çok şaşırtıcı. Linux bilmiyorsanız veya programcı değilseniz pek tavsiye edilmiyor, ama güzelliği içindeki paketlerle kendi projenizi üretebilme imkanı.

6- 4K Televizyonlar
Klasik televizyon teknolojisinden dijital olanına geçiş süreci bir süredir devam ediyor, ama 4K teknolojisi bunu çok daha ilerilere götürecek. Normal bir HD televizyonun çözünürlüğünün 4 katını sunan bu televizyonlar gerçekten de bu teknolojiye çağ atlatacak gibi duruyor. Şu an için yüksek fiyatı ve hali hazırdaki televizyon programlarının bu alette izlenmesinin bir anlamı olmayacağı için pek pratik değil. Yine de şu an satışta ve yakın zamanda bütün evlere girebilecek pratikliğe ulaşmış olacak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.