3. Bırakın mikseriniz kendini temizlesin.
Mikserinizi parçalara ayırmaya çalışırken kim bilir kaç kere kendinizi yaraladınız (Evet, yalnız değilsiniz.) Aslında tek yapmanız gereken yarıya kadar sıcak su ile doldurup birazcık sıvı sabun damlatmak ve bir ya da iki dakika çalıştırmak.

4. Sirkenin gücünden duş başlığınızda da yararlanın.
Duş başlığınızın dış katmanını iyice temizlemek için tamamını alacak şekilde bir poşete sarıp sirke ile doldurun. Bir saat o şekilde beklettikten sonra temizleyin.

5. Tavanızı "sodyum klorürle" tanıştırın.
Döküm tavanızı yemek ve yağ kalıntılarından kurtarmak için az miktarda sofra tuzu ve su kullanabilirsiniz. Tavayı yerine yerleştirmeden önce biraz yağ uygulamayı unutmayın.

6. Kahve kalıntılarını temizlemede bilin bakalım ne öneriyoruz? Sirke ve su!
Kahve makineniz içeceğinizi eskisi kadar lezzetli yapmamaya başladıysa artık onu su ve sirke ile temizleme vakti gelmiş demektir. Bu etkili karışım ile cihazınızı birkaç kez çalıştırın. Eğer sirke aromalı kahve seveceğinizi düşünmüyorsanız sirke kokusu kaybolana kadar su ile durulamanızı öneriyoruz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.