Ama bu sabah telaşım çok, işe yetişmem lazım. Apar topar çıkıyorum evden. Ama karşımda büyük bir engel var; alarm sistemi.

Neydi parolası, neydi? Uykulu uykulu da hatırlanmıyor ki bu meret. Tuşluyorum aklıma ilk geleni ve işte büyük hata! Bir anda evin içi siren sesiyle inlemeye başlıyor. Sadece evin içi mi? Alarmın sesiyle bütün apartman ayakta

Bir yandan da güvenliğimi kontrol etmek isteyen alarm merkezi arıyor tabii ki. Ve sordukları ilk soru ne olsa beğenirsiniz: “Güvenlik kodunuzun ilk iki hanesini söyler misiniz?” Bir bu eksikti, hatırlayıveriyorum neyse ki... Ama tabii o da bir anda değil, bir süre düşünmem gerekiyor.

Ortalık yatıştıktan sonra yola koyuluyorum. Hem işim gereği hem de meraktan sabahları yolda iPad’imden gazeteleri okuyorum.

Yeni bir şifre... Neyse ki bu sefer telefonumunkiyle aynı.

Beyin cimnastiği henüz bitmedi. İşe varmadan ATM’ye uğrayıp para da çekmem lazım. Hoop karşıma yeni bir şifre sorgulaması çıkıyor.

Yine dört haneli olmasına rağmen diğer tüm şifrelerimden bambaşka. Onu da ezberleyene kadar akla karayı seçmiştim ne yalan söyleyeyim.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.