Güncel

Hayrettin’le hayretlik görüntüler

Youtube Gadget kanalınının açılışını yapan Turkcell Superonline, açılışı Hayrettin’in yavaş internetle imtihanını anlatan videoyla yaptı.

Hayrettin’le hayretlik görüntüler

Türkiye’nin yenilikçi telekom operatörü Turkcell Superonline, dijital reklamcılıkta da yenilikçiliğini sürüdürüyor. Bu çerçevede Türkiye’de  Google’ın Youtube Gadget kanalını kullanmaya başlayan ilk markalardan olan Turkcell Superonline, açılışta ışık hızında fiber internetin faydasını vurgulayan bir çalışmaya imza attı. Çalışmada, geçen sene gerçekleştirilen ve son derece başarılı sonuçlara ulaşan Fiber Hız Etkisi dijital kampanyasında da Turkcell Superonline’ın yüzü olan Hayrettin rol aldı.

Videoda Hayrettin, yavaş bir internet bağlantısıyla film izlemenin eziyetine daha fazla dayanamayarak, izlediği ekranı balyozla kırıyor. Hayrettin, videonun sonunda internet bağlantısını Turkcell Superonline’a çevirerek, ışık hızında fiber internetin keyfini sürüyor ve hızdan ayakları yerden kesilerek, ekranın içine giriyor.

1392373152_hayrettin2.jpg.jpg

Hollywood teknolojisiyle uçuş sahneleri

Filmin çekilmesi için, YouTube arayüzünün fiziksel kopyasının gerçek maketi üretilerek Green Screen’e uygun hale getirildi. Hollywood filmlerinde de kullanılan tekniklerle çelik iplerden oluşan özel bir askı ve ray sistemi oluşturularak Hayrettin’in gerçekten uçuyormuş gibi gösterilmesi sağlandı. YouTube standartları göz önünde bulundurularak hazırlanan video HTML5 teknolojisi kullanılarak YouTube özelinde hazırlanan mikrosite ile entegre hale getirildi.

Çekimleri Pharos, prodüksiyonu ise Vana Film tarafından gerçekleştirilen filmin çekim aşamasında 35, post prodüksiyonunda 10 kişi görev aldı.

1392373164_tsol-hayrettin-video.jpg

Dijital reklamcılıkta Turkcell Superoline imzası

Daha önce YouTube üzerinden yaptığı dört ayrı proje ile dünyadaki en başarılı uygulamaların yer aldığı Google Rich Media’da yer alan Turkcell Superonline, Google tarafından Türkiye’den en fazla sayıda çalışmayla  bu galeriye kabul edilen şirket konumunda.

3,5 milyon izlenme

Turkcell Superonline’ın Google tarafından Rich Media galerisine alınan en önemli kampanyalardan birisi de “Gece Kuşu” tarifesi için gerçekleşmişti.  Türkiye’ sektörde ilk defa

kullanılan “1-Video Lightbox” ve telekom sektöründe ilk defa kullanılan “Mastbox” formatlarıyla gerçekleşen kampanya ile Turkcell Superonline bir başarı öyküsüne imza attı ve Gece Kuşu kampanyası tam 3,5 milyon defa gösterildi. Gece Kuşu tarifesi ile ilgili olarak hazırlanan kampanya videosu 5 gün boyunca YouTube Masthead içinde yayınlandı. Hayata geçen kampanya Google tarafından da başarı öyküsü olarak yayınlandı.  

https://www.youtube.com/turkcellsuperonline

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.