Güncel

HD Filmler nereden izlenmeli?

Bollywood sinemasının en iyi yapıtlarını tarafınıza sunan ve tarafınıza sunduğu yapıtlar ile büyük beğeniler alan Hint filmleri, genelde yaptığı işlerle adından söz ettirmeyi sürekli başarmıştır.


Bollywood sinemasının en iyi yapıtlarını tarafınıza sunan ve tarafınıza sunduğu yapıtlar ile büyük beğeniler alan , genelde yaptığı işlerle adından söz ettirmeyi sürekli başarmıştır. Özellikle son yıllarda yaptığı filmler akabinde adı çokça duyulan bu filmler, Bollywood yatırım aldıkça daha da kaliteli hale geliyorlar. Geçtiğimiz yıllarda yaptıkları pek çok film ile adından söz ettiren piyasa, sponsorluk ve yatırım anlaşmaları ile büyük yapıtlara da imza atabiliyor. Bundan önce sadece küçük ve tamamı ile sıcak senaryolara imza atarak sinematografisi hoş yapıtlar oluşturan hint filmleri kategorisi, artık kendine daha fazla güvenerek, daha fazla yatırım ile daha sağlam filmler yapabiliyorlar. Bollywood izleyicisi ise bu durumdan ne kadar hoşnut, bu biraz tartışılır. Özellikle sıcak ve samimi senaryoları ile bilinen bu sektörün bir anda dışarıya açılması ve harika yapıtlar sunması pek de tercih edilir olmuyor zira o sıcaklığı ve güveni direkt olarak sarsabilen bu yapıtlar eskisi kadar tat vermeyebiliyorlar. İzleyiciler, bu filmleri Hollywood üzerinde de izlediklerini belirtiyorlar ancak Hollywood üzerinde 3 idiots gibi bir yapıtı asla izleyemeyeceklerini bilmekteler. 3 Idıots, Aamir Khan, Kareena Kapoor, Sharman Joshi gibi Bollywood’un en iyi oyuncularının oynadığı, IMDB üzerinde 8.4 puana sahip harika bir yapıt. Geçtiğimiz aylarda hint filmleri kategorisinde en yüksek puanlardan bir tanesine direkt olarak ulaşan bu yapıtın en büyük kozu ise elbette senaryo.

Diğer yandan bu Bollywood nitelikli filmlerin,  kategorisinde ele alındığını da zaman zaman görebilmemiz mümkün. Bizim için komik olsalar da onlar için hayli hayat dersi taşıyan bu filmler, Avrupai düşünce tarafından tamamı ile komedi filmleri kategorisine alınabiliyorlar. Bu durum, yanlış bir durum olarak bilinse de şu an buna karşın herhangi bir tepkinin olmadığı bilinmekte.

Bunun yanında bambaşka bir kategori olan korku filmleri de günden güne yükselişini devam ettiriyor. Özellikle psikolojik ve insanı konu alan korku filmleri, son zamanların belki de en büyük tercihlerinden bir tanesini oluşturuyorlar.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.