Güncel

Hem benzine hem de motorine devasa tutarda indirim geldi

Benzin ve motorin fiyatlarına gelen zam haberlerini okumaktan yorulan okurlarımız için bu sefer güzel bir haberimiz var. Hem benzine hem de motorine oldukça büyük tutarlarda indirim geldi.

Hem benzine hem de motorine devasa tutarda indirim geldi

Akaryakıt fiyatları denildiği zaman, son aylarda aklımıza zamdan başka bir şey gelmez oldu. Neredeyse iki hafta üst üste aynı fiyattan alamadığımız benzin ve motorin, maalesef genelde de yukarı yönlü bir fiyat güncellemesi içerisinde oluyor. Sürücüler tarafından her benzin istasyonuna gidişte karşılaşılan yeni zamlı tarife can sıkarken, son zamanlarda Brent Petrol fiyatlarında yaşanan düşüş, pompaya da indirim olarak yansımaya başladı.

Dün geceden itibaren uygulamaya koyulan yeni indirim tutarı ise, son zamanlarda tek seferde görülen en yüksek indirimlerden biri olarak kayıtlara geçti. Öyle ki motorinin litre fiyatında 2,41-TL benzinin litre fiyatında ise 1,51-TL’lik indirim yaşandı.

Hem benzine hem de motorine devasa tutarda indirim geldi

Öte yandan bu indirimin dizel araç sürücüleri için ayrı bir anlamı daha var. Özellikle son bir ayda 3 defa zamlanan motorin fiyatlarına karşılık, benzin fiyatlarında 2 defa indirim yaşanması (bir kez da zam gelmişti), araçları motorinle çalışan sürücülerin canını fazlasıyla sıkıyordu. Ancak gelen son güncellemede iki yakıt türü arasında motorin lehine neredeyse 1-TL’lik farkın olması, durumun biraz daha dengelenmesini sağladı.

Gelen bu indirimin ardından benzinin litre fiyatı 20,14-TL’den 18,63-TL’ye gerilerken, motorin ise 26,87-TL yerine 24,46-TL’den satılmaya başlandı.

Yorumlar
Anonim
Alıştık artık
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.