Güncel

Hem motorin hem de benzine büyük indirim geliyor

Motorin ve benzin için zam haberi almaya alışan sürücüler, bu gece yarısından itibaren gelmesi beklenen indirim haberinin mutluluğunu yaşıyor.

Hem motorin hem de benzine büyük indirim geliyor

Akaryakıt fiyatlarının durduğu yerde durmadığı aşikar. Neredeyse 3 gün üst üste aynı fiyattan alamadığımız benzin ve motorinin fiyatları son dönemde daha çok yukarı yönlü hareket eder olmuştu. Bir ara motorinin fiyatının 30-TL’ye benzinin fiyatının ise 28-TL’ye dayanması, sürücülerin kara kara düşünmesine neden olurken, Brent Petrol fiyatlarında yaşanan düşüş ise hem motorin hem de benzin fiyatlarının biraz olsun gerilemesini sağlıyor.

Her ne kadar motorinin son 3 fiyat güncellemesi yukarı yönlü olsa da, benzin fiyatları için aynı şeyi söylemek pek doğru olmaz. Özellikle son iki haftadır motorinin fiyatı artarken, benzinin fiyatının azalması sayesinde aradaki fark neredeyse tarihi seviyelere gelerek 7-TL sınırına dayanmıştı. Ancak bugün dillendirilmeye başlanan haber, hem iki yakıt türü için de dişe dokunur indirimler vadediyor hem de motorin ile benzin arasındaki makası da daraltıyor.

Hem motorin hem de benzine büyük indirim geliyor

Sektörden gelen ve henüz doğrulanmayan haberlere göre, bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorine 2,80-TL, benzine ise 1,30-TL indirim gelecek. Üstelik günün ilerleyen saatlerinde  Brent Petrol fiyatlarında yaşanacak değişime göre bu tutarın daha da fazla artabileceğini de söyleyelim.

Eğer indirim gerçekten gelir ve tamamen pompaya yansırsa, uzun bir aradan sonra benzin yeniden 19-TL’nin altına düşecek. Motorin fiyatı ise 24-TL seviyelerine gerileyecek ancak bu motorinin 20-TL’nin altı için daha uzun bir yolunun olduğu da bir gerçek.

Yorumlar
Karadağlı
Merak etme, bir defalığına 2 tl indirim yaparlar ama ertesi gün den başlayarak peş peşe 7.5 Tl zam yaparlar bu haramiler
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.