Hepimizin bir şekilde parçası olmak isteyeceği 10 harika sınıf - Page 1

2. 402 Nolu Sınıf

Bir zamanlar Fox Kids ya da Jetix çizgi film kanallarını izleyenler bilir. Jessie, Nancy, Penny adeta mahalleden arkadaşımız gibi olmuştur. Onlarla aynı sınıfta okumak büyük keyif verirdi herhalde hepimize. Gırgır, şamata eksik olmazdı sınıfta. Bizim de yüzümüzde tebessüm.

Hepimizin bir şekilde parçası olmak isteyeceği 10 harika sınıf - Page 2

3. Hayat Bilgisi

"Adı Afet. Aslında her gittiği okulda öğrencilerinin taktığı isimle : Doğal Afet.
Eğitimci bir ailenin eğitimci kızı olarak yetişti. Anne ve babasını bir trafik kazasında kaybedince küçük kardeşi Kerem'in sorumluluğunu almak da Afet öğretmene düştü. Anadolu'nun her köşesini gezdiler küçük kardeşiyle. Ve her gittiği yerde evlenmek isteyenler oldu Afet öğretmenle. Ama o, kardeşine tokat attığı için hiç affetmediği Tekin öğretmeni asla unutmadı.
Öğrettikçe öğrendi. Ezberci değil yaratıcı eğitimden yanaydı. Sivri dili, her yerde başına bela açtı. Ve bu nedenle son sürgün yeri; İstanbul Rıdvan Kanat Lisesi oldu. Jeneriğiyle hepimizin gönüllerinde bir dönem taht kurdu Hayat Bilgisi.

Afet Öğretmen'in öğrencisi olmak, Barbie'ye gizliden gizliye abayı yakmak, Pikaçu Kerem'in aslında 35 yaşında bir ergen irisi olduğunu, kafa kağıdını sınıfın ortasında gösterip kanıtlamayı hangimiz istemezdik ki? :)

Hepimizin bir şekilde parçası olmak isteyeceği 10 harika sınıf - Page 3

4. Disney'in Teneffüs Zili

Haytalığın, yaramazlığın gırla olduğu bu çizgi filmde hangi karakter eksik sizce?

Evet siz, tabi ki.

Bizce Disney'in Teneffüs Zili'nde, grubun 7. kahramanı olarak; TJ'in elinden grubun popüler çocuğu unvanını alabilirsiniz. Spinelli ile kendini bir şey sanan üst sınıfları pataklayabilirsiniz. Gretchen ile daha önce denenmemiş kimyasal reaksiyonları gerçekleştirebilirsiniz.

Hepimizin bir şekilde parçası olmak isteyeceği 10 harika sınıf - Page 4

5. Koçum Benim

"Mangal gibi yüreğine helal olsun Koçum Benim!

Çelik gibi bileğine helal olsun Koçum Benim!

Dar oldu rakibe saha helal olsun Koçum Benim!

Kaldır kupayı havaya, Helal Olsun Koçum Benim!" diye başlardı.

Tarık Akan'ın bu yaşta bile ne kadar yakışıklı olduğunu gördük.

Şimdi tanıdığımız çoğu ünlü bu diziden çıktı. Engin Altan Düzyatan, Ozan Güven, Yasemin Ergene, Nehir Erdoğan daha niceleri... Bizce sen de onların arasında olmalıydın. Çekirge ile birlikte sınıfın neşe kaynağı olacağına adımız gibi eminiz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.