Her gün farkında olmadan yaptığınız 7 yanlış

Her gün doğal yaşamımızın içinde olan ve rutine bağladığımız alışkanlıklar aslında zararlı mı ?

Her gün farkında olmadan yaptığınız 7 yanlış - Page 1
YANLIŞ NEFES ALMAK İnsanlar genelde yanlış nefes alıp verirler. Bu da taze havanın ciğerlerimizin tümüne ulaşmamasına ve üst bölümde kalmasına neden olur. Bu yüzden ciğerlerimizin alt bölümünde eski hava kalır ve tazelenmez.
Her gün farkında olmadan yaptığınız 7 yanlış - Page 2
Oysa ki ciğerlerimizin alt bölümümde yoğun kan damarları bulunuyor. Bu damarlara oksijen gitmesi çok önemli. Bu nedenle dakikada 12-20 nefes alıp vermek ve bunu yavaş bir şekilde derin nefes alarak, aldığımız havayı ağızımızdan vererek yapmalıyız. Doğru nefes almak vücudumuzda oksijen sirkülasyonuna destek olduğu gibi birçok hastalığın engellenmesine de neden oluyor.
Her gün farkında olmadan yaptığınız 7 yanlış - Page 3
GÜNDE 8 SAAT UYUMAK Uzmanlar gece kesintisiz 8 saat uyumanın daha çabuk yorgunluğa neden olduğunu açıklıyor. Bir seferde 8 saat uyuyan insanların uyumayanlara oranla daha çabuk yorulduğu ve uykusuzluk çektikleri kanıtlanmış.
Her gün farkında olmadan yaptığınız 7 yanlış - Page 4
Uykunun gün içinde bölünerek yapılması gerektiğini, hatta gün içinde 15 dakikalık kestirmelerin 1 saatlik gece uykusuna bedel olduğunu, ayrıca 8 saatin gün içine bölünmesinin insanı daha zinde yapacağını açıklıyorlar.