YANLIŞ NEFES ALMAK

İnsanlar genelde yanlış nefes alıp verirler. Bu da taze havanın ciğerlerimizin tümüne ulaşmamasına ve üst bölümde kalmasına neden olur. Bu yüzden ciğerlerimizin alt bölümünde eski hava kalır ve tazelenmez.

Oysa ki ciğerlerimizin alt bölümümde yoğun kan damarları bulunuyor. Bu damarlara oksijen gitmesi çok önemli. Bu nedenle dakikada 12-20 nefes alıp vermek ve bunu yavaş bir şekilde derin nefes alarak, aldığımız havayı ağızımızdan vererek yapmalıyız. Doğru nefes almak vücudumuzda oksijen sirkülasyonuna destek olduğu gibi birçok hastalığın engellenmesine de neden oluyor.

GÜNDE 8 SAAT UYUMAK

Uzmanlar gece kesintisiz 8 saat uyumanın daha çabuk yorgunluğa neden olduğunu açıklıyor. Bir seferde 8 saat uyuyan insanların uyumayanlara oranla daha çabuk yorulduğu ve uykusuzluk çektikleri kanıtlanmış.

Uykunun gün içinde bölünerek yapılması gerektiğini, hatta gün içinde 15 dakikalık kestirmelerin 1 saatlik gece uykusuna bedel olduğunu, ayrıca 8 saatin gün içine bölünmesinin insanı daha zinde yapacağını açıklıyorlar.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.