Güncel

Her hafta bir teknoloji kitabı veriyoruz: Haftanın Hediyesi A'dan Z'ye PHP

Siz değerli takipçilerimiz için her hafta bir Teknoloji kitabı hediye edeceğiz!

Her hafta bir teknoloji kitabı veriyoruz: Haftanın Hediyesi A'dan Z'ye PHP

1388496709_1422444626661080724056721745692n.jpgTeknolojiOku ile hediye şenliği başladı, her hafta bir Teknoloji kitabını siz değerli takipçilerimize hediye ediyoruz. Dijitalleşen dünyada kitaplara olan önem günden güne azalırken, siz değerli takipçilerimiz için hem oldukça eğlenceli olan hem de öğreten kitap dağıtımlarına başlıyoruz.

Belirlenen saatler arasında Facebook üzerinden soracağımız soruya istediğimiz sırada doğru cevap veren kullanıcılarımıza A'dan Z'ye PHP kitabı hediye edeceğiz.  Seçkin Yayınları'nın sponsorluğunda düzenlediğimiz bu etkinliklerle birlikte siz değerli kullanıcılarımızın hobi ve ilgi odaklarını değiştireceğine inanıyoruz.

Bugün Saat 22.00'da sizler için Facebook üzerinden soracağımız soruya doğru cevap veren 1 şanslı takipçimize aşağıda tanıtacağımız kitabı hediye edeceğiz. 1388495394_9789750225932.jpg

A'dan Z'ye PHP Kitabı 

A'dan Z'ye PHP kitabı, PHP Programlama dilini öğrenmek isteyen okuyuculara, başlangıç, orta ve ileri düzeyde bilgiler vermeyi amaçlamaktadır. Kitap baştan sona teorik ve pratik bilgileri ekran görüntüleri ile birlikte bir arada vermektedir. Kitabın ilk bölümleri başlangıç düzeyindeki okuyuculara temel ve öz bilgiler verecek şekilde ele alınmıştır. Başlangıç düzeyi konularının devamında orta ve ileri düzeydeki konularla PHP programlama dilinin birçok detayı okuyucuyu ileri seviye programlama bilgisi edinmeyi sağlayacak şekilde anlatılmıştır.

Kitapta ele alınan konuların özellikle orta ve ileri düzey bilgileri, özgün ve kapsamlı projelerin üretilmesinde, okuyucuya alt yapı kazandırılmasını ve edindiği bilgilerle günümüz modern web proje ve sunumlarını hazırlamasınıs ağlayacaktır.

Kitabın en önemli hedefi ise Türkçe kaynak sıkıntısı çekilen REGEX, CURL, mySQL, mySQLi, PDO, MongoDB, XML, SOAP, GD, OOP, IMAP, POP3, SQLITE, AJAX, MVC, CODEIGNITER, LARAVEL 4, SEO, REST konuları detaylı, örnekleyici ve öz ifadelerle anlatılırken aynı zamanda okuyucunun bu konuların kapsamı dâhilinde bulunan uygulama örnekleri ile tanışmalarını ve uygulama mantığını kavramalarını sağlamaktadır.

PHP 5.4 ile birlikte değişen yeni nesne yönelimli programlama yapısı oldukça detaylı anlatılmış ve her anlatım bir veya birden fazla uygulama ile desteklenmiştir.

Kitapta Bulunan Konu Başlıkları

- PHP ve HTML

- PHP Operatörleri / PHPde Program Denetimi

- Koşullu İfadeler ve Döngüler / - Dizi Değişkenler

- Fonksiyonlar ile Çalışma / - Tarih ve Zaman ile Çalışma

- Bütün Yönleri ile Veritabanı Programlama

- SQL Dili ve detayları / - mySQLi ile Veritabanı Programlama

- PDO ile Veritabanı Programlama

- MongoDB ile Veritabanı Programlama

- SQLite3 ile Veritabanı Programlama

- PAYU Uygulamalı Alış Veriş Sepeti

- Sınırsız Kategori Oluşturma / - Stored Procedure (Saklı Yordamlar)

- Session Uygulamaları, Full Blog Kodlama

- AJAX ile Dinamik İçerik Geliştirme

- JSON ile Veritabanı Uygulamaları Geliştirme / - E–posta ile İlgili Her Şey(POP3 ,IMAP)

- OOP,Nesne Yönelimli Programlama ile ilgili Her Şey

- Composer ile paket oluşturma / - PHP MVC Yapısı ve Framework Yazma

- Codeigniter Framework ve Uygulamları

- Bütün Yönleriyle LARAVEL 4 Framework / - Düzenli İfadeler ile Çalışma ve Yönetme

- CURL (GET, POST, DELETE, PUT) Metotları ile Çalışma

- Dosya ve Dizin İşlemleri ile Çalışma / - Dinamik Grafik Oluşturma ve Uygulama Geliştirme

- SimpleXML (XML, RSS, ATOM) Geliştirme / - SOAP ile Web Servisleri Geliştirme

- REST ile Api Uygulamaları Geliştirme / SEO ile Arama Motoru Optimizasyonu

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.