Güncel

Herkesin evi akıllı olacak!

Geleceğin akıllı evleri çok yakında!


Geleceğin akıllı evleri yakında geliyor. AT&T, Comcast, Lowe's, ve Verizon geleceğin akıllı evlerini yapmak için kolları sıvadılar. Evinizin kapısını, garaj kapısını veya evde kilitlediğiniz bütün alanları bu uygulama ile uzaktan kontrol edebileceksiniz. Bu hizmet sayesinde akıllı telefonunuz aracılığı ile termostattan evinizin elektrik ve kapı kilitlerine kadar bütün işlemleri yapabilirsiniz.

Eğer tatile gittiyseniz ve evinizde ışığı kapattığınızdan yada kapıyı kilitlediğinizden emin değilseniz, tatile gittiğiniz yerden kapıyı kilitleyip, ışığı kapatabilirsiniz. Aynı şekilde birçok işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

1343961614_house-of-the-future-1024x768.jpg

Ancak tabi ki de bunun birde fiyatı var. Ana kurulum maliyetleri 100 dolar ile 500 dolar arasında değişiyor. Özelliklere bağlı olarak aylık 10 dolar ve 50 dolar olarak abonelik ücreti bulunuyor. Bu ücrete ekipman giderleri de dahil.

Çok yakın bir zamanda bu hizmet Amerika'da uygulanmaya başlayacak. Orada yaygınlaşıp geliştikten sonra ülkemizde de bu uygulamanın gerçekleşeceğini umut ediyoruz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.