Schindler’in Listesi ( 1993 ) IMDb 8.9 Steven Spielberg’in Oscarlı filmi. 2.Dünya Savaşı Almanya’sı ve soykırıma uğrayan Yahudilerin hikayesi. Alman bir iş adamı açtığı fabrikada Yahudileri çalıştırarak 1100 Yahudinin hayatını kurtarır ve ismi tarihe geçer. O kişi Oskar Schindler’dir.

Fil Adam ( 1980 ) IMDb 8.2 Doktor Frederick Treves gezici bir sirkte fil adam lakaplı, korkutucu ve çirkin bir görüntüye sahip John Merrick’e rastlar ve hastaneye yatırılmasını sağlar. Merrick hiç de göründüğü gibi değildir. David Lynch ile Anthony Hopkins’i bir araya getiren filmi izlerken gördüklerinizin gerçekten yaşanmış olabileceğine inanmak çok zor.

Korkak Robert Ford’un Jesse James Suikastı ( 2007 ) IMDb 7.6 Bir tarafta zamanın en meşhur çetesinin lideri, bir tarafta da gerçekten korkak olan ve Jesse James’e yakınında bulunmak isteyen Robert Ford… Kim derdi ki Jesse’nin ölümü bu çömezin elinden olacak!

Akıl Oyunları ( 2001 ) IMDb 8.2 Film 23 Mayıs 2015 tarihinde yaşamını yitiren Nobel ödüllü matematikçi John Nash’in hayat hikayesini anlatıyor. Dahi matematikçinin şizofreni ile olan mücadelesinin aktarıldığı 2 Oscarlı yapımın başrolünde Russell Crowe bulunuyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.