Kimse yemeğinizi çalmasın

Ofiste olduğunu düşünün... Açsınız ve masanızın üzerinde bir sandviç var. Ancak o da ne; o an masadan ayrılmak durumundasınız ve en erken 5 dakika sonra masanıza dönebileceksiniz. Bu durumda yemeğinize göz diken iş arkadaşlarınız olabilir (elbette belli bir samimiyet çerçevesinde). Eğer bu sandviç ekmeğinizin çalınmasını istemiyorsanız sizin için geliştirilen harika bir kılıf var. Bu kılıfı sandviçinizin üzerine geçirdiğinizde sandviçiniz adeta küflenmiş gibi görünecek ve yabancı elleri üzerinden uzak tutmaya yetecektir.

Sahte araba teybi

Hırsızların araçlardan en çok çaldıkları eşyaların başında araba teypleri gelmektedir. Sürücülere yüksek maliyeti nedeniyle zor anlar yaşatan bu tür hırsızlıklara karşı ise yapabileceğiniz önemli bir şey var: Hırsızlıklara karşı geliştirilen sahte araba teybi, 90'lı yıllarda rağbet gören klasik araba teybi görünümüne sahipo. Hırsızlar bu teybi gördüğünde daha yeni model teyplere yöneleceğinden aracınız güvende olacaktır.

Hırsızlığa karşı arabanızı çizin

Hırsızlığa karşı elbette arabanızı çizmeyeceksiniz; ancak tıpkı çizikmiş gibi görünen ya da boyası dökülmüş bir araba izlenimi veren bu etiketler, hırsızları arabanızdan uzak tutacaktır; zira dışarıdan oldukça itici görünen bu araçları soymaktansa hırsızlar daha iyi bir görünüme sahip araçlara yönelecektir.

İçeceğinizi kimse içmesin

Bu tasarım harikası kupa bardak da ofiste çalışanlara yönelik geliştirildi. Siz masabaşında değilken bardağınıza uzanan üçüncü kişilerin ellerini uzak tutmayı amaçlayan bu tasarım şu şekilde çalışıyor: Bardağın ortasında bir delik bulunuyor ve bir tıpaçla bu delik kapatılıyor. Eğer bir başkası gelip bu bardağı eline almaya çalışırsa tıpaça bağlı ip zorlanacağından tıpaç otomatik olarak yerinden çıkacak ve içerisinde ne varsa olduğu gibi dışarı akacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.