Hitler nasıl öldü? - Page 1

Adolf Hitler'in ölümü üzerine birçok tartışmalar oldu. Siyanür zehirlenmesi, silah yaralanması ya da her ikisi birden ölümünün nedeni olarak gösterildi. Kafatasından ve üst çenesinden mtDNA analizleri yapıldı (dişlerinden). Bu analizler şu an Moskova'da dosyalar halinde saklanıyor.

Hitler nasıl öldü? - Page 2

Siyanür zehirlenmesi: Ağzında siyanür kapsülü kalıntıları bulunduğu iddia ediliyor. Silahla yaralanma: Hitler'in önce sevgilisi Eva Braun'u sonra da kendisini bir silah vasıtasıyla vurarak intihar ettiği iddia ediliyor. Yakılmış ceset: Yakılmış cesetten kesin sonuç için çene ve diş yapısı ile kemikten DNA analizi yapılmalıdır.

Hitler nasıl öldü? - Page 3

Hitler'in ölmeden önce siyanür içtiği diğer bulgulardan biriydi. Siyanür zehirlenmesi, asıl olarak siyanür içeren maddelerin ağız yoluyla, solunum ile ve deriden emilim yoluyla alınmasıyla olabilir. Ölü lekelerinin açık kırmızı olduğu görülmekteydi...

Hitler nasıl öldü? - Page 4

Hitler'in cesedi yardımcıları tarafından bir bomba kraterine konularak benzinle yakıldı. Rus güçleri içeri girip cesetleri bulduğundaysa diş kayıtlarıyla yapılan otopside teşhis edilen Hitler'in yangından sonraki diğer bulguları ise şu şekildeydi:

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.