Hoverboard patladı, ev küle dönüştü ! - Page 1

Patlayan hoverboard bir evi bu hale getirdi

Son olarak hoverboard'un bir evi tamamen kül ettiği ortaya çıktı. Olay İngiltere'de meydana geldi. 13 yaşındaki Jibril Muhammed Faris'in cihazı kullandığı sırada alev alan ve kısa süre patlayan hoverboard yüzünden tüm ev yandı. Faris, atikliği sayesinde iki kız kardeşini kurtarırken, felaketin bir cana mâl olmasının önüne geçmiş oldu.

Hoverboard patladı, ev küle dönüştü ! - Page 2

Telefonda konuştuğu acil durum görevlisinin talimatlarına uyarak evin üst katındaki yatak odasına çıkıp odaya duman girmesini engelleyen gencin soğuk kanlı davranması sayesinde iki çocuk bugün hayatta.

Hoverboard patladı, ev küle dönüştü ! - Page 3

Hoverboard'un patlamasıyla geriye bu görüntü kaldı

Olay sırasında evde olan anne de yaralanmadan kurtuldu. Olay yerine gelen ekipler hoverboard'un lityum bataryalarının aşırı ısınma sebebiyle patladığını söyledi.

Hoverboard patladı, ev küle dönüştü ! - Page 4

Geçtiğimiz ay Amerika’da 20’den fazla üniversitede Hoverboard'lar yangın çıkarma potansiyelleri olduğu gerekçesiyle yasaklanmıştı. Melbourne’de bir ailenin de elektrikli kaykayı alev almıştı.
HOVERBOARD'UN İLK VUKUATI DEĞİL
Daha önce de Avustralya'da kızlarına yılbaşı hediyesi olarak bir hoverboard alan aile evinden oldu.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.