Güncel

HP'den işçilerine zorunlu emeklilik!

HP işçilerine ya emekli olun yada çıkın dedi.


HP firması en büyük teknoloji şirketlerinden bir tanesi. Firma yönetiminin Pazartesi günü yaptığı açıklamaya göre Güvenlik ve Alım Satım Komisyonu gibi departmanlarda çalışan işçiler emekli edilmeye veya işten çıkarmaya en müsait kişiler.

Şirketin Mayıs ayında krizden kurtulabilmek için ilk olarak uyguladığı yeniden yapılandırma çalışmaları başarısız oldu. Daha sonrada HP çalışanlarının yüzde 8'inin işten çıkaracağı haberleri gelmişti. Yapılan son açıklamaya göre bu çalışanların 2014'teki mali yılın sonuna kadar emekli olmaya ya da işten çıkmaya mecbur olduğu söylendi.

1347445304_hp-logo.png

Bu yeniden yapılandırmanın ile şirketin 3.7 milyar dolar kazanç sağlayacağını söyleyen HP, işten çıkarılacaklar arasında yer alan bir grubun ABD'de uygulamada olan erken emeklilik servisinden faydalanabileceğini açıkladı

HP, işten çıkarılacak açıklamadı ancak söz konusu işten çıkarmaların ülkenin geneline yayacaklarını söyledi.

Yorumlar
Hamburglu Nejat
Omrumu almanyada gecirdim.. 1982'de gercek krizin ilk dalgalari baslamisti! tiyatro, ressamlar, pandomim oyunculari ve kreatif el islemeleri sanatlari bu meslek dallari ilk olarak sikintiya dustu. 1979'da Kuzey Afrikadan Almanya'ya goc basladi! Hollanda Danimarka doldu tasti bu afrikalilarla! hirsizlik vakalari da artti. Dunyadaki nufus artisinin patlamasiyla basladi is ve para sikintisi. 1980'lerde hissedilmedi
Cevapla
Misafir
abi bnlarda kriz diip milleti işten çıkarıosa biz ölelim.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.