Güncel

HP'den tekstil alanında işbirliği

HP dünyaca ünlü tasarımcı Karim Rashid ile işbirliğine gidiyor.

HP'den tekstil alanında işbirliği

Frankfurt'ta düzenlenen global tekstil fuarı Heimtextil etkinliğinde HP, ünlü tasarımcı Karim Rashid ile işbirliği yaptı. Dünyanın en önemli tekstil ve iç dekorasyon fuarı Heimtextil'deki HP standını tasarlayan Rashid, HP'nin dijital baskı alanında sunduğu dijital baskı çözümlerinin ilham veren, en güzel örneklerini bu fuarda yansıtıyor. HP, dijital baskı imkanlarını, yenilikçi dekoratörlerin/iç mimarların kullanımına sunuyor.

HP ve Rashid işbirliği aynı zamanda HP'nin dijital baskı kalitesini de gözler önüne seriyor. HP teknolojisini kullanarak tasarımcılar yaratıcılıklarını ortaya koymak için yeni bir imkan kazanıyor ve kişiye özel tasarımları daha verimli yöntemlerle, tüketicilerin ihtiyaçlarıyla örtüşen şekilde oluşturma fırsatı yakalıyor.

1357825936_hpfullboothheimtextil.jpg

İşbirliğiyle ilgili konuşan Karim Rashid: "Yaşadığımız dünya giderek daha fazla görselliğe ve bilgiye meraklı bir hale geliyor. Bu ortamda süslemeler bir iletişim metodu olarak karşımıza çıkıyor ve kullanılan objelere, yüzeylere ve malzemelere doku, boyut, desen, derinlik ve ruh katıyor. Modernleşmenin yarattığı düz dünyaya duygu ve anlam katmak ise bizim elimizde. HP'nin Heimtextil fuarındaki standı dijital dünyaya açılan bir portal gibi. HP'nin dijital baskı teknolojisindeki başarısına vurgu yapmak için, desenleri envai çeşit değişik alana uyguladık. Bir katalog gibi durmayan sürükleyici ve işlevsel bir alan yaratmış olduk."

1357825990_hpheimtextilarimdesignsportrait2.jpg

HP Sign & Display MEMA Pazar Geliştirme Müdürü Yeliz Alaman ise şöyle konuştu: "HP'nin dijital baskı alanındaki başarılı teknolojisini göstermek için Karim Rashid ile işbirliği yapmaktan büyük gurur duyuyoruz. Burada yansıttığımız trend aslında dekorasyonda kişisel zevkleri yansıtan, marka imajı etrafında özelleştirilmiş tasarımları kullanarak farklılaşmakla ilgili. HP Teknolojilerini kullanarak ilham veren, farklı ve özgün tasarımları kısa sürede özel tasarımlı reprodüksiyonlarla gerçeğe taşıyoruz."

1357826035_hpheimtextilkarimdesigns1.jpg

Bulut özellikli iç dekorasyona özel dijital duvar kaplama çözümü Heimtextil fuarındaki HP duyuruları bu kadarla sınırlı kalmıyor. Fuarda HP duvar kaplamaları için yeni bir dijital baskı çözümünü piyasaya sunduğunu da açıkladı. Yeni çözüm, baskı hizmetleri sağlayıcıları (PSP) ve  duvar kaplama üreticilerine  hızla gelişen özel dekorasyon pazarındaki fırsatları değerlendirmeleri için destek oluyor. HP WallArt Çözümü duvar kaplamalarının tasarım, görselleştirme ve üretimini basitleştiren kullanımı kolay, bulut

tabanlı web hizmetidir. Ayrıca yeni iş ortağı AVA aracılığıyla HP, renk yönetimini iyileştirecek ve tasarım ve baskı süreçlerindeki verimlilik oranını artıracak RIP yazılımını sunuyor.

Yorumlar
Misafir
tasarımlar cok fena :)
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.