Güncel

HTC CEO'sunu MWC 2014 fuarına motorsiklet sürücüsü yetiştirdi!

MWC 2014 etkinliği öncesi yaşanan olay tebessüm ettirdi.


Bir Mobil Dünya Kongresi daha teknoloji firmalarının kıyasıya rekabetiyle sona erdi. Ancak son teknoloji ürünü cihazların tanıtımlarının yapıldığı fuarın dışında ilginç olaylar da yaşandı. Fuara katılımın yoğun olduğu Barcelona'da yaşanan trafik sıkışıklığından birçok basın mensubunun yanısıra firma yetkilileri de bu durumdan nasibini aldı. Hatta HTC CEO'su Peter Chou, etkinliğe gitmek için yola çıktı ancak trafik yoğun olduğu için yolda kaldı. Ancak CEO, pratik bir fikirle fuara yetişmeyi başarmış. Nasıl mı? devamı haberimizde!

OLAY ŞÖYLE GERÇEKLEŞMİŞ: 24 Şubat Pazartesi günü Peter Chou, MWC fuarına katılmak için otelden taksi ile ayrıldı. Chou'nun kaldığı otel ile fuar arasındaki mesafe sadece 10 dakika ancak fuar saatının yaklaşması ile arap saçına dönen trafıkte sıkışıp kaldı. Toplantıya geç kalacağını fark eden Peter Chou, taksiciye yakınlarda bir motorsikletçinin olup olmadığını sordu. Taksi şoförünün yardımı ile yolda bir motorsiklet sürücüsüne ricada bulunan Peter Chou, motorsikletin arkasına atlayarak sahibi ile birlikte hedefine ulaştı. Araçtan inen Chou, motosikletçiye ücret ödemeyi teklif ettiysede sürücü bu teklifi kibarca geri çevirdi. Motorsiklet sürücüsüne teşekkür eden Peter, etkinliğe katıldı.

1393716122_img20140302012106.jpg

Ancak yaşanan bu olaydan sonra çok etkilendiğini söyleyen HTC CEO'su Peter Chou, Facebook ve Twitter aracılığı ile motorsiklet sürücüsünü aramaya başladı. HTC CEO'su 24 Şubat sabahı kendisine yardımcı olan beyefendiyi bulmak için bir misyonun olduğunu ve motorsiklet sahibini bulmasını sağlayana yardımcı olacağını dile getirdi. Motorsiklet ve sürücüsü hakkında bilgiler veren Peter Chou: Sarı ve Yeşil renklere sahip Honda Scoopy marka motorsikletin sürücüsünün 45-50 yaşlarında iyi giyinimli biri olduğunu söyledi. Son olarak HTC CEO'su  motosikletçi hakkında bilgiye sahip olanların Facebook ve Twitter # HTCseeksBiker  hashtag'leri ile kendisine ulaşmalarını istedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.