Güncel

HTC elini güçlendirmeye devam ediyor

HTC, mobil web hizmetleri sunan Dashwire şirketini 18.5 milyon dolara satın aldı.


Akıllı telefon piyasasında hızlı bir büyüme gösteren HTC, 2011 mali yılı ikinci çeyrek raporlarına rekor satışa ulaştıktan sonra, Temmuz ayında satış gelirlerinde %83.3 yükseliş gösterdi.

HTC, hem piyasada daha geniş yer bulmak hemde Apple' a karşı elini güçlendirmek için şirket satın alma stratejisini uygulama yoluna gitti. İlk olarak dünyanın en önemli ekran kartı üreticilerinden S3' ü satın alan HTC, şimdi de Seattle' da kurulmuş olan mobil web bağlantılı hizmetler sunan Dashwire şirketini 18.5 milyon dolara satın aldı.

Dashwire ne iş yapar?

Dashwire; cihaz üreten firmalara, mobil operatörlere ve perakendecilere, sosyal ve cihaz yönetimine yönelik yazılımlar üretiyor. Şirketin platformu Android, Symbian, Windows Phone ve Blackberry ile erişilebilir durumda.

Daha önce Microsoft' da ürün bölümü yöneticisi olarak çalışan Ford Davidson tarafından kurulan şirket, başarılı projelere imza atmış ve Microsoft, Nextel, McCaw Cellular, Western Wireless, China, Unicom, Best Buy Capital ve Voicestream gibi büyük firmalardan yatırımlar almış.

HTC' nin Dashwire' ı hangi alanda kullanacağı ise şimdilik merak konusu ama söylentilere göre HTCSense.com bulut bilişim hizmetlerinin geliştirilmesinde kullanacağı söyleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.