Güncel

HTC, fiyat politikasını bakın nasıl değiştirdi!

Hem daha ucuz, hem daha kaliteli HTC'ler yolda!


Tayvan menşeili, akıllı telefon üreticisi HTC, son dönemlerde maki bir sıkıntının eşiğine gelmiş, bu dar boğazdan çıkmak için çeşitli stratejiler izleme kararı aldı. Bloomberg tarafından ortaya atılan iddiaya göre şirket yeni modellerinde fiyatı daha aşağı tutacak, kar oranını yüksek satış rakamlarından elde etmeyi planlıyor.

Kısa süreli dar boğaza giren HTC, sıkıntılarına çözüm arıyor. 2013 yılının son çeyreğine girdiğimiz şu son günlerde 3. çeyreğin istatistikleri bazı şirketleri korkuttu. 2013 yılının 2. çeyreğine nazaran %15 gerileme yaşayan HTC fiyat politikası için yeni bir yol çizdi.

1383740783_htclogo.jpeg

Politikasında köklü değişikliğe gideceği iddia edilen dev şirket bundan sonra üreteceği telefonlarda düşük fiyat yüksek kalite ve rekor satış rakamlarına ulaşmayı planlayacak. Fiyatların yüksekliğinden şikayet eden mobil dünya kullanıcıları üst segmentteki telefonlara ne yazık ki oldukça uzaktan bakıyor. Gerekli olan fiyat indiriminin kendilerini rahatlacağını düşünen HTC, modellerini daha fazla kişiye ulaştırmayı hedefliyor. 

Son dönemlerde çıkarmış olduğu HTC One ve HTC One Max modelleriyle kullanıcıların bütçesini zorlayan HTC'nin yeni fiyat politikasını sizler nasıl buldunuz?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.