Güncel

HTC mühendisleri isyanda!

Yaklaşık bin HTC mühendisi patrona şikayet mektubu yolladı.

HTC mühendisleri isyanda!

Önümüzdeki günlerde amiral gemisi M7'yi tanıtacak olan HTC'nin kendi içinde çalkantılar yaşıyor gibi görünüyor. Tayvan medyasında yayınlanan haberlere göre yaklaşık 1000 mühendis, fazla çalışma saatleri konusunda HTC patronu Peter Chou'ya şikayet mektupları gönderiyor.

Şikayetlere göre, mesailer günde 12 saati buluyor ve fazla mesai ücretleri bir yıldır ödenmiyor. Hesaplara göre mühendis başına 1000 saate yakın fazla çalışma ücreti bulunuyor.

1360322234_htcglasssignwide.png

Oldukça başarılı ürünlere imza atan mühendislerin bu şekilde mağdur edilmesi hiçte iyi görünmüyor. Ayrıca bu mühendisler buna rağmen başka firmalara geçmeyi de düşünmüyorlar.

HTC firması iki yıldır mali kayıplar yaşamıştı ve oldukça zor durumlara girmişti. Şirketin bu yolla maliyeti kurtarmaya çalıştığı söyleniyor. Firmanın 2011 yılı ikinci yarısında Ar-Ge maliyetlerini yüzde 60 kısmasının da fazla çalışma tazminatlarına yansıdığı söyleniyordu.

Yorumlar
Misafir
ah sami ah. birde sen fazla Batmadan doğruları görsen. :)))
Cevapla
kuberd
gercekten cok iyi bir uretici ama bu durumu uzucu oldu
Cevapla
s@mi
htc en kaliteli ürünleri batacagi güne kadar çıkarmaya devam edecek. nokia felsefesi . para kazanmasanda en kalitelisini çıkar
Cevapla
Misafir
htc seni seviyorum
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.