Güncel

HTC yılın ilk çeyreğinde elde ettiği mali raporu açıkladı

Elde edilen net kâr şirketin şu ana kadar ki en düşük mali sonucu oldu.

HTC yılın ilk çeyreğinde elde ettiği mali raporu açıkladı

Mobil dünyasının öncü isimleri 2013 yılı birinci çeyrek raporlarını bir bir açıklarken, HTC cephesinden gelen rakamlar aşağı yukarı beklentilerle paralel görünüyor. Şirket bir süre önce 1.5 milyar dolar civarında bir gelir hedeflediğini bildirmiş ve resmi rakam ise 1.45 milyar dolar olmuştu. Tayvanlı üreticinin bizleri asıl şaşırttığı rapor ise net kâr miktarı oldu. Sadece 2.88 milyon dolar net kâr elde edilirken, söz konusu rakamın çeyrek bazında elde edilen şu ana kadar ki en düşük miktar olduğu bildirildi.
1367556183_livehtclogofeature.png

Net kâr miktarı hayal kırıklığı oluştursa da açıklanan rakamlar arasında şirket adına olumlu tek sonuç ise şirket giderlerinin bir hayli düşmüş olmasıdır. Nisan sonu itibariyle HTC One’ın dünya genelinde yaygınlaşmasıyla yılın ikinci çeyreğinde net kârın yükselmesi bekleniyor. Bunun yanı sıra bir süre önce ortaya çıkan HTC One Mini ve yılın ikinci yarısında duyurulması planlanan Windows Phone tabanlı Full HD çözünürlüklü Tiara adlı modelle ciddia anlamda gelir hedefleniyor.

Yorumlar
QWERTY
Messinin,morinhonun ceyrek kârı daha fazla... Umarim toparlarlar,Htc iyidir
Cevapla
Misafir
biz onlarin kiymetini bilemedik
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.