Güncel

HTC'de yaşanan skandal!

HTC'nin baş tasarımcısı şirketi dolandırmakla suçlanıyor!

HTC'de yaşanan skandal!

HTC'nin eski baş tasarımcısı olan Thomas Chien'in şirketi 'mesleken' dolandırdığı ortaya çıktı. Taipei Bölge Savcılığı Ofisi'nin dün verdiği bir karara göre, baş tasarım görevlisi olarak uzun süredir HTC ile çalışan Chien, henüz dış dünya ile paylaşılmamış olan bazı ikonları bilinçli olarak sızdırdı.

 HTC'den ayrılmadan önce başka bir firma ile iş görüşmesi yapan isim, Sense 6'da kullanılması planlandığı söylenen ikon ve tasarımları yeni şirkete sundu. Çinli bir marka olduğu tahmin edilen bu ikincil şirketin istemeden de olsa ortaya çıkardığı durum sonrası mahkemelik olan Chien'in başı bir de yalan beyanda bulunmak suçu ile belaya girdi.

1388228393_htc-thomas-chien-8.jpg

Eski baş tasarım yetkilisi ve ekibi yaklaşık olarak 1.12 milyon dolar haksız kazanç elde etmiş. Bu paralar ise Chien'in Audi marka arabasında bulunmuş. Henüz tam olarak sonuçlanmayan davada suçlu konumunda bulunan Thomas Chien'in, kendisine atfedilen suçlamaların büyük kısmını reddettiği ve savunmasına devam edeceği bildirildi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.