Güncel

HTC'den bir iyi, bir de kötü haber var!

HTC'den gelen haberler hem sevindirdi hem de üzdü.

HTC'den bir iyi, bir de kötü haber var!

HTC'den bazen iyi bazen kötü haberler aldık, şimdi yine bir iyi bir kötü haberimiz var. HTC One ile yükselişe geçen şirket Galaxy S4 kadar olmasa da oldukça iyi bir satış yaptı. Son yayınlanan bilgilere göre ise HTC, Mayıs ayında Nisan ayına göre yüzde 48 daha fazla HTC One satışı gerçekleştirdi. Bu şirket için oldukça sevindirici bir haber. Peki kötü olan haber ne?

HTC'nin Nisan ayında 19.6 milyar dolar olan geliri, Mayıs ayında 29 milyar dolara yükseldi. Şirket 5 milyon akıllı telefon sattı ve Galaxy S4 gibi bir rakibin karşısında bu rakamlar oldukça iyi görünüyor.

1370376605_htc-revenue-may-2013.jpg

Ama ne yazık ki bu başarıya rağmen Şirket COO'su Matthew Costello istifa etti. Bloomberg'e göre şirket boşalan bu koltuğa, HTC'nin şu anki başkanı, Fred Lui'yi getirmeyi planlıyor. Şirket maddi açıdan savaş verdiği bu dönemlerde istifalarla da uğraşmak zorunda kalıyor. Bakalım bu durum şirketi ne yönde etkileyecek.

Yorumlar
Misafir
eee bu cokta kötü bir haber değil...
Cevapla
HTC
dayan htc m insanlar kendilerinin kullanılması için tasarlananı anlayacaktır
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.