Güncel

Huawei adeta çöktü! İşte 2021'de sattığı telefon miktarı

Huawei satış rakamları düşüyor. Yeni açıklanan bir rapor, şirketin başarısındaki düşüşü ortaya koydu.

Huawei adeta çöktü! İşte 2021'de sattığı telefon miktarı

Huawei, 2020'nin ikinci çeyreğinde dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi oldu, ancak üç ay sonra Samsung yeni lider olarak yerini aldı. Huawei'nin gönderileri altı ay sonra düşmeye başladı.

Huawei'nin akıllı telefon gönderileri 2021'in ilk çeyreğinde düştü

Counterpoint Research'ün yeni yayınlanan piyasa verilerine göre, Shenzhen merkezli marka 2021'in ilk çeyreğinde küresel akıllı telefon sevkiyatlarının sadece %4'ünü oluşturdu. Dokuz ay öncesine kadar bu rakam %20lerdeydi. Yeni rakamlar, Huawei'nin küresel akıllı telefon pazar payının üç yıl içinde yalnızca ikinci kez %10'un altına düştüğünü gösteriyor.

Huawei Honor alt markasını 2020'nin sonlarında sattı. Honor olmadan Huawei, 2021 yılının ilk çeyreğinde altıncı en büyük akıllı telefon üreticisiydi, ancak yakında daha da geride kalacak .Realme de ayrıca %4 pazar payına sahipti ancak Realme hala Google'ın hizmetlerine erişebiliyor ve Çin dışında gelişen bir akıllı telefon işine sahip.

En önemlisi, Realme Qualcomm ve MediaTek'ten 5G yonga setlerine de erişime sahip. Huawei bunu yapamıyor, bu yüzden marka yakın zamanda yeni nesil P50 amiral gemilerini sergiledi ancak kesin bir çıkış tarihi vermedi. Ayrıca bugünün raporunda, sevkiyatlar açısından bölgelere göre akıllı telefon markası performanslarının kısa bir dökümü de yer alıyor.

Rapora göre, Kuzey Amerika'da Apple egemen oldu. Sezonluk bir satış düşüşü yaşanmasına rağmen, ilk çeyrekte sevkiyatların %55'ini oluşturdu. Samsung, %28 ile ikinci sırada yer aldı. Pazar payının geri kalan %17'si esas olarak üç şirket - LG, Motorola ve Alcatel arasında bölündü. LG, sevkiyatların %7'sini oluşturuyordu, ancak artık piyasadan kalıcı olarak çıkmaya hazırlanıyor. Motorola, segmentin %5'ini ve Alcatel'in %1'ini kapsıyor. Önümüzdeki çeyreklerde hangi şirketlerin LG'nin satış payını alacağını göreceğiz.

Yorumlar
Teknosiyosu
Tamam da adamlar bu işi farkında değiller mi Huawei yi çok hafife alıyorsunuz gelmis gecmis en buyuk telekomünikasyon şirketi. Yani bu haberi yaparken bide Huaweinin gelecekteki hakimiyetini ve herkesin elinde bir Huawei olacağını yazmayıda unutmuşsunuz gibi
Cevapla
Antalya
Huwaei gerçekten kaliteli ve sağlam. Kullanımı Apple gibi alışkanlık yapıyor. Huwaei app store da hemen hemen her uygulama var artık. Google play store da gereksiz bir çok uygulama var yükleyip yükleyip bir şeye benzemiyor diye silmiyoruz. Garanti kapsamında batarya ve şarj aleti USB huwaei değişim yapılmakta. Google yerine petal serch var buda size Google aratmıyor.
Cevapla
Alanya
Sony htc kıymetini bilemedik. Çok iyi olmasada samsunga sahip çıkmalı. Bu çinli firmaların eline kalırsak yandık. 3-4 özelliği çok iyi oluyor. Kağıt üzerinde süper görünüyor ama alıyosun hiçbir şeyleri tam değil her şey yarım yamalak. Mesela; Enson mi 11 ultra aldım bir hafta bekledim türkçe yaptım vs. Ekran iyi kamera iyi filan derken Yahu telefonun yazı karakteri her menüde farkli. Ayarlarda koyu ve kocaman rehberde ufacık vs vs kalite yok ses tuşlarına basabilmek için kas yapmak lazım
Cevapla
Dakik
Normaldir, performans iyi, fakat aşırı pahalı, Google lede uyumlu değil, fiyatları %40 düşürürse tekrar trent olur, o yoksa çook müşteri kaybeder.
Cevapla
Mmet
Güvenirliliği test edilmemiş bir sistem, bütün kişisel bilgilerini ver bakalım ne oluyor
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.