Güncel

Huawei Apple'ın eski tasarım direktörünü işe aldı!

Huawei, telefonlarındaki arayüz tasarımını eski bir Apple direktörüne emanet ediyor.


Çinli Huawei'nin akıllı telefonlarında kullandığı tasarıma bakıldığında oldukça iyi işler çıkartıyor. En son Huawei Mate S modelinde bunu tekrar gösteren şirket yazılım tarafına gelince ne yazıkki aynı başarıyı gösteremiyordu. Ancak bu durum yakında değişebilir.

Huawei'nin yazılım tarafında hâlâ öğrenecek çok şeyi olduğunu ve kullanıcı deneyimi artırma planları yaptığına dair bugün bir gelişme yaşandı. Şirket, uzun bir süre bir çok Apple ürünlerinin başarısına katkı sağlayan yetenekli yazılım tasarımcısı Abigail Sarah Brody ile anlaştığını duyurdu.

1446119483_img20151029144558.jpg

Yeni arayüz yazılımından sorumlu olacak tasarım direktörü için Huawei, ABD'de özel bir tasarım stüdyosu açmayı da düşünüyor. Açıkçası Abigail Brody'nin Apple'da gösterdiği başarı ile aynı sonuçları Huawei'de elde edebileceği şimdiden garanti edilemez. Ancak Brody'nin 2011 yılından bu yana Apple'da çalışmadığını ve iOS arayüzünün arkasındaki kilit tasarımcılarından biri olduğunu ve OS X yazılımı üzerinde başarılı işlere imza attığını söylemek gerekiyor.

Huawei'nin Abigail Sarah Brody'yi işe alması hiç şüphesiz yeni bir arayüz ve kullanıcı deneyiminde yenilikçi işlevsellikler getireceği su götürmez bir gerçek. Eğer şirkette işler yolunda giderse Android 6.0 Marshmallow ile kullanılacak arayüzde Brody çalışmalarını görebilmemiz muhtemel görünüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.