Güncel

Huawei gelir rekoru kırdı!

Huawei, 2018 yılı finansal raporlarını açıkladı. 2017 yılına göre yüzde 28 gelir artışı gösteren firma, 2018 yılında 107.13 milyar dolar gelir elde ederek kendi rekorunu kırdı.

Huawei gelir rekoru kırdı!

Çin merkezli firma Huawei, 2018 yılı mali raporlarını yayınladı. bir önceki yıla (2017) göre yüzde 28 gelir artışı gösteren firma 107.13 milyar dolar gelir elde ederek sonraki yıl (2018) kendi rekorunu egale etmiş oldu.

Huawei'den 100 milyar dolara ulaşan yıllık gelir rekoru!

Bilindiği üzere Huawei 2016 yılında, en geç 2021 yılına kadar akıllı telefon üreticileri arasında lider ele alma hedefi koymuştu. Geçtiğimiz yıl ise Apple’ı geride bırakarak dünyanın en büyük ikinci telefon üreticisi haline gelen Huawei her geçen gün büyümeye devam ediyor. Son olarak 2018 yılı finansal raporlarında 107.13 milyar dolar gelir elde eden firma, tarihinde ilk defa 100 milyar dolar gelir barajının üstüne çıkmayı başararak bir ilke imza attı. Böylelikle bir önceki yıla (2017) göre yaklaşık olarak yüzde 28 gelir artışı sağlamış oldu. Anlaşılan Huawei, 2016 yılında koyduğu, hedefini gerçeğe dönüştürme konusunda oldukça azimli.

Huawei gelir rekoru kırdı! - Resim : 1

Diğer yandan bu başarılarına rağmen son dönemde ABD’nin casusluk iddiaları nedeniyle üst düzey yöneticilerinin zorlu bir süreçten geçiyor olduğunu da siz değerli okuyucularımızla paylaşalım. Yine de görülen o ki; ABD gibi ülkeler Huawei’ye ait donanımların kullanılmasını yasaklamasına rağmen şirketin büyümesine engel olamıyorlar.

Diğer yandan Samsung ve Apple gibi güçlü rakipler ile yarıştığını göz ardı etmememiz gereken Huawei'nin, global liderlik hedefine ulaşması elbette kolay olmayacaktır.

Huawei gelir rekoru kırdı! - Resim : 2

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Huawei, Samsung ve Apple'ın da güçlü olarak yer aldığı mobil pazar alanında, 2021'e kadar liderlik koltuğuna oturma hedefini gerçeğe dönüştürebilecek mi?

Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar
Liberty
Evet Huawei 2021 'de güçlü rakiplerini geçip liderliği ele alacaktır.
Cevapla
bülent
haketmediğini kimse söyleyemez ,bence servis konusunda bile en iyi işleyiş huawei de ve ben gibi de bir sonraki telefonum huawei olacak diyen bir sürü kişi vardır eminim..
Cevapla
Aitundas
Huawei bu gidişle istediğini elde eder azimli bir yürüyüş iyi bir politika birazda müşteriye hizmet daha ne olsun.
Cevapla
orhan kuman
/huawei-mate-9 kullanıyorum yeni güncelleme gelmiyor....
Cevapla
Yiğit
Apple Nokia gibi ileride batacak bunu gördükleri için abd şimdiden huawai rakiplerine saldırıyor. ABD Boeing yazılım skandalını nasıl örtecek. Boeing uçaklarına binmeyin güvenli değil.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.