Güncel

Huawei şok bir karara imza attı bir devir daha son buldu!

Huawei alt markası Honor'u sattığını resmi olarak açıkladı. Peki şimdi ne olacak? Detaylar haberimizde.

Huawei şok bir karara imza attı bir devir daha son buldu!

Huawei, resmi internet sitesinden yaptığı açıklamaya göre alt markası Honor'u yerel bir konsorsiyuma sattığını duyurdu.

Huawei, konuyla ilgili olarak resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, ''Huawei Investment Holding Co. Ltd., endüstriyel teknoloji unsurlarının sürdürülemez ve tüketici işlerinin büyük baskı altında olduğu zor bir zamanda, Honor’un faaliyetlerine devam edebilmesi için Honor ticari varlıklarını bir bütün olarak satmaya karar verdi.'' ifadelerini kullandı.

Huawei Honor'un satışını resmi olarak duyurdu!

Huawei’nin fiyat/performans odaklı ürünleriyle dikkat çeken alt markası Honor'un yeni sahibi Shenzhen Zhixin New Information Technology Co. Ltd adlı yerel bir konsorsiyum oldu.

Şirketin satılma işlemi tamamlandıktan sonra Huawei'nin Honor üzerinde herhangi bir hissesi kalmayacak. Kurulan konsorsiyum Honor'un yüzde 98.6 hissesine hakim olurken, Shenzhen hükümeti yüzde 1.4'lük bir hisseye sahip olacak. Ayrıca şirketin tedarikçileri, ortakları ve çalışanları da bir değişikliğe uğramadan devam edecek. Hatta Honor'un üst yönetimi de aynı şekilde kalacak.

Huawei şok bir karara imza attı bir devir daha son buldu! - Resim : 1

Honor'un satılma haberleri ilk çıktığında anlaşmanın yaklaşık 15 milyar dolara gerçekleşeceği söyleniyordu ancak şirketin satışı resmi olarak onaylansa da ne kadara satıldığı henüz açıklanmadı.

Shenzhen Special Zone Daily adlı yerel bir gazete tarafından aktarılan bilgilere göre satın alma işlemi; tüketicilerin, tedarikçilerin, ortakların ve çalışanların çıkarlarının korunmasını hedefliyor. Ayrıca katkıda bulunan tüm yatırımcılar, Honor’un pazardaki rekabete daha etkili bir şekilde katılabilmesi için markaya, tedarikçilere, üretime ve hizmetlere destek vermeye devam edecek.

Yorumlar
Askin
En doğrusu bu yapmış
Cevapla
Sütçü
Saatim honor ses bombası honor telefonum honor satan Huawei
Cevapla
Teknolojiokucu Hamko
Akıllı adamlar, satarak yaptırımdan kurtarıyorlar firmayı..
Cevapla
💎G@kko💎
Huvayinin de sonu elci givi oluccu
Cevapla
Faruk Yildirim
Her Posta Yorum Yapmak Zorunda Değilsin :)
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.